Az Újpest sem tudta megállítani a DVSC-t

2011.08.28. 17:57
Coulibalyék öröme (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a DVSC-TEVA hazai pályán 3–2-re legyőzte az Újpestet, így ismét élre állt.

A két csapat ellentétes előjelekkel várta a találkozót, hiszen amíg a hajdúságiak mind a hat összecsapásukat sikeresen vívták meg, addig az újpestiek erejéből mindössze két pontra futotta eddig.

Ennek megfelelően a hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, és már a 4. percben megszerezhették volna a vezetést, Bódi lövése után azonban egy védőről szögletre pattant a labda.

Az újpestiek a 19. percben veszélyeztettek először (ezt megelőzően még egy megpattanó Rezes-próbálkozást kellett Balajczának hárítania), a szép összjáték végén azonban Kabát lövésébe belevetődött Mészáros.

A félidő feléhez érkezve megszerezte a vezetést a DVSC: a védők Szakály lövését ugyan egy becsúszással még meg tudták akadályozni, a labda így viszont pont Bódi elé pattant, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

A folytatásban is a hazaiak játszottak fölényben, Coulibaly éles szögből leadott lövésénél jártak legközelebb az újabb találathoz, azt azonban meglepetésre nem ők, hanem a vendégek szereztek: Barczi szögletét követően Pollák visszafejelt labdáját Egerszegi vágta a kapu jobb oldalába félfordulatból. 1–1

A hajrában újabb ziccert már nem láthattunk, így 1–1-es állás mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre mindkét mester igyekezett felfrissíteni csapatát, a cserékből a hazaiak jöttek ki jobban, a szünetben beálló Yannick előbb a 49. percben a tizenhatoson belül össze-vissza pattogó labdát lőtte Balajcza alatt a kapuba (2–1), majd a 63. percben a kameruni támadó középre adását vágta kapásból kapura Coulibaly, a Dvorschákon megpattanó labdával szemben pedig az újpesti kapus tehetetlennek bizonyult. 3–1

Az újabb gólok után kissé visszavett a hazai csapat, amelyet az újpestiek a 74. percben használtak ki, Simon 14 méteres, jobbról leadott lökete kötött ki Novakovics kapujának jobb sarkába. 3–2

Az utolsó percekben a vendégek még próbálkoztak, egyenlíteni azonban már nem tudtak, sőt, Coulibaly révén a Debrecen előtt adódott újabb ziccer, gól azonban már nem esett, a hazaiak így is megnyerték a találkozót, hét forduló elteltével még mindig hibátlanok, és visszavették a vezetést a táblázaton az ideiglenesen élre álló Győri ETO FC-től.