A kispestiek elnapolták a bajnokavatást

2011.05.08. 17:24
A kispesti döntetlen ellenére továbbra is jók a Videoton kilátásai (Fotó: Németh Ferenc)<br />
Hiába utazott el mintegy ezer székesfehérvári szurkoló Kispestre, még nem ünnepelhettek bajnoki címet. A Videoton ugyanis hiába vezetett a 13. percben már 2–0-ra, a Honvéd még a szünet előtt egyenlített két, szabadrúgásból lőtt góllal, a második félidőben pedig nem változott az eredmény.

Szép számú szurkolósereg kísérte el a fehérváriakat, mintegy ezer fő foglalta el helyét a vendégeknek fenntartott szektorokban. Az első lövést Ivan Lovric eresztette meg, a kupamérkőzés után a Videoton kapujába visszatért Mladen Bozsovics azonban védett. A másik oldalon az első nagy lehetőség Gosztonyi András előtt adódott, aki viszont André Alves kiugratása után nem találta el a kaput.

A tizedik perc végén ismét ők ketten voltak a főszereplők, és ezúttal már megszerezte a vezetést a Videoton: Andjics bal oldali beadása után Gosztonyi fejelte vissza okosan a kapu elé a labdát, a berobbanó André Alves pedig közelről a hálóba továbbított (0–1). Ez volt a brazil csatár 24. gólja – ezzel megelőzte a Szolnokot, a Siófokot pedig beérte…

Sok esélye nem volt Kemenes Szabolcsnak, mint ahogy három perccel később sem, amikor a Vidi megduplázta előnyét. A vendégek ezúttal is a bal oldalon kerültek a Honvéd-védelem mögé, Nikolics Nemanja laposan átpasszolt a jobb oldalon felzárkózó Gosztonyihoz, aki néhány méterről nem hibázott (0–2).

A gyorsan kapott két gól után a Honvéd rendezte sorait, de a labda továbbra is ritkán volt a hazai csapatnál. Éppen ezért némileg váratlanul érkezett a Honvéd szépítő találata. Lukás Zelenka állhatott a labda mögé egy szabadrúgásnál, és mintegy 23 méterről jobbal a kapu jobb oldalába csavart. Bozsovics a labda közelében volt, és ha vetődik, talán védeni is tudott volna (1–2).

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Videoton előnye percek alatt teljesen elolvadjon, ugyanis jobb oldali szöglet után Danilo nagyszerű csúsztatása után Bozsovics a gólvonalról tudta a kapufára ütni a labdát. Szinte rögtön ezután a másik kapunál maradt ki nagy helyzet: Andjics szabadrúgása után a Kemenes által kiütött labdára Alves érkezett, ám nagyképűen, úgynevezett rabona-mozdulattal próbált gólt szerezni, és csúnyán fölé lőtt.

Alves rossz megoldásának a 42. percben lett még nagyobb jelentősége, amikor újabb szabadrúgás után ismét megrezdült a Vidi hálója. Ezúttal Ivancsics Gellért állt a labda mögé, és ballal a bal oldali kapufa mellé tekert. Mintha Zelenka lövésének tükörképe lett volna (2–2).

A szünet jól jött a Videotonnak, amely tizenöt perc után nyeregben érezhette magát, ám két jó szabadrúgással a Honvéd visszajött a meccsbe.

A második félidőre változatlan összeállításban jöttek ki a csapatok, egyik edző sem látta értelmét a cserének. A folytatás első perceire az óvatosság volt a jellemző, egyik fél sem kockáztatott sokat. Az egyik oldalon egy szöglet utáni Lipták-fejest, a másikon pedig egy Danilo-lövést jegyezhettünk fel, utóbbi nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot.

Végül Mezey György szánta el magát elsőként cserére, amiből rögtön kettőt is végrehajtott: Vasziljevics és Nikolics helyére Farkas és Polonkai állt be.

A legaktívabb kispestinek ezúttal is a két együttes őszi összecsapásán duplázó Danilo bizonyult, a 65. percben Bozsovicsnak kellett kijönnie a kapujából, hogy tisztázni tudjon a brazil támadó elől.

Hiába a változtatások, a Videoton továbbra sem tudott felpörögni, a Honvéd viszonylag könnyedén tudta tartani a 2–2-es állást. Bajnokavatás tehát elnapolva, az viszont véglegesen eldőlt, hogy a Ferencváros nem lehet első, már csak a Paks érheti utol a Vidit.

HONVÉD–VIDEOTON 2–2

ELTOLTA A BAJNOKAVATÁST A VIDEOTON

SUPKA ATTILA: AKÁR NYERHETTÜNK IS VOLNA

„A gyors gólokkal remek helyzetbe kerültünk, de aztán két teljesen felesleges faultot követtünk el. Rossz érzések kavarogtak bennem a mérkőzés végén, hiszen rengeteg fetrengést, időhúzást és színjátékot láthattunk” – nyilatkozta a Sport Tv-nek Mezey György.

„A csapat erejét mutatja, hogy kétgólos hátrányból is talpra tudtunk állni, és ha a második félidőben jobban koncentrálunk, akkor még nagyobb meglepetést is szerezhettünk volna” – mondta Supka Attila.

1. Videoton FC 27 16 7 4 54–26 +28 55
2. Paksi FC 27 14 5 8 44–34 +10 47
3. Ferencvárosi TC 27 14 3 10 42–38 +4 45