Csertői Fradi-veréssel kedveskedett a győri szurkolóknak

2011.03.19. 19:36
Alekszidze (zöldben) góljával győzte le az ETO a Fradit (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 20. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén a Győri ETO Rati Alekszidze 50. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost.

Csertői Aurél a 18. fordulót követően váltotta az ETO kispadján Pintér Attilát, és múlt héten az MTK elleni idegenbeli 0–0-val debütált a győriek kispadján, ezúttal hazai közönség előtt bizonyíthatott.

A tabellán második Ferencváros az előző körben súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Videotontól, így nagy volt a nyomás a fővárosi zöld-fehéreken, hiszen rendkívül sűrű a fehérváriak mögött az élmezőny.

Erősen kezdett az ETO, Rati Alekszidze volt igazán elemében, többször is csak nagy nehézségek árán tudták őt szerelni a vendégek, már amikor sikerült. A hazaiak támadója állandó veszélyt jelentett, már a 4. percben, egy kiugrás után közel járt a gólszerzéshez.

Negyedóra után tudott kijönni a szorításból a Fradi, és Andrezinho bal oldali szabadrúgása után az előrehúzódó Rodenbücher István fejelhetett szabadon, a labda nem sokkal kerülte el a bal oldali kapufát.

A győrieknek is megvolt a válaszuk, ismét Alekszidze lépett ki, és 8 méterről lőtt, de Marko Ranilovic bravúrral védett. A Ferencváros hálóőre végig magabiztosan tette a dolgát az első félidőben, ennek is volt köszönhető, hogy a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban rövid idő alatt előnybe került a Győr. Az 50. percben Koltai Tamás kapott remek indítást a jobb oldalon, megvárta míg kettőt pattan a labda, majd középre adott, Alekszidze pedig becsúszva, Csizmadia Csaba és Dragóner Attila között lőtt a hálóba (1–0).

Ezután cserékkel próbált frissíteni a Fradi, nem zuhant össze, mint egy héttel korábban, a győriek azonban keményen védték a megszerzett előnyüket. Főleg mezőnyben zajlott a játék, nagy volt a küzdelem, de több gól már nem esett.

Csertői Aurél megszerezte első győzelmét új csapatával, ráadásul hazai közönség előtt a Ferencváros ellen. A forduló igazi nyertese azonban a Videoton, amely a riválisok botlásának köszönhetően kényelmes előnyből várhatja a válogatott szünet utáni folytatást.

GYŐRI ÖRÖM, FRADI-BÁNAT

PRUKNER: ISMÉT NAGY HIBÁT KÖVETTÜNK EL HÁTUL

„Mareknek (Heinz) százszázalékos ziccere volt, amit idegenben be kellene lőni, de nem tudta, hátul pedig ismét elkövettünk egy nagy egyéni hibát, amely után szinte ugyanolyan gólt kaptunk, mint a Videoton ellen. Nehéz ilyenkor okosat mondani, jelen helyzetünkben ezt nem bírjuk el" – nyilatkozta Prukner László a találkozót közvetítő Sport Tv-nek.

A Győr edzőjeként első győzelmét elkönyvelő Csertői Aurél így értékelt: „Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elképzeltük, ám az első félidőben még kihagytuk a helyzeteinket. A második játékrészben aztán betaláltunk, az utolsó húsz percben pedig nyomott ugyan a Fradi, de ki tudtuk védekezni a hátralévő időt.”