Czvitkovics szabadrúgásból duplázott

2010.10.29. 18:55
Czvitkovics Pétert (jobbra) kétszer ünnepelhették gól után a társak (fotó: Németh Ferenc)
A DVSC-TEVA 3–1-re legyőzte hazai pályán a Kaposvárt a labdarúgó NB I 12. fordulójának nyitó mérkőzésén. Bódi Ádám a hazaiaknak szerzett vezetést az első félidő elején, amit Oláh Lóránt még kiegyenlített, de a második játékrészben Czvitkovics Péter két, szabadrúgásból szerzett góljára a vendégeknek nem volt válasza.

A Debrecen kezdte jobban a mérkőzést, Czvitkovics Péter, Adamo Coulibaly és Nagy Zoltán előtt is adódott lövési lehetőség, de a védők vagy Kovács Zoltán minden esetben résen volt. A Kaposvár tíz perc után jött ki először a nyomás alól, Czvitkovics válaszol majdnem meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak, ám Kovács kapus kiütötte a labdáját a jobb felső sarok elől.

A 30. percben alakulhatott volna ki az első igazi ziccer a kapuk előtt, de a debreceniek túljátszották addigi legnagyobb lehetőségüket: Czvitkovics készítette volna le a labdát Bódi Ádámnak, ő azonban épp visszalépett egyet, hogy ne legyen lesen, így hosszú lett neki a labda.

Fodor bal oldali beadása után Kovácsevics Róbert lemaradt Bódi Ádámról, a középpályás lövését elsőre védte Kovács Zoltán, de a második közeli próbálkozás ellen már tehetetlen volt a kapus. 1–0

A Loki azonban nem tudta kihúzni a szünetig, ugyanis hihetetlen góllal – és legalább olyan váratlanul – egyenlített a Kaposvár. Kovács lepattanó kirúgása mindenkit megtévesztett, Varga József felett átpattant a labda, így Oláh Lóránt került ziccerbe, és lövése után Mindaugas Malinauskas hiába ért bele a labdába, az a hálóban landolt. 1–1

Fordulás után mindkét csapat nehezen került a kapu elé, debreceni részről Czvitkovics és Szakály egy-egy villanása után alakult ki veszély, de a 60. percben utóbbi beadása után a csereként beálló Dombi Tibor hat méterről ziccerben fölé lőtt.

A 71. percben Czvitkovics Péter végzett el szabadrúgást a jobb oldalról éles szögből, a nagy erővel a hosszú oldal irányába lőtt labdát Kovács Zoltán a léc alá ütötte, így vezetéshez juttatva a hazaiakat. 2–1

Nem sokkal később Czvitkovics duplázott, a középpályás ismét szabadrúgásból talált be: 26 méteres lövése után vágódott a labda a jobb alsó sarokba. 3–1

A Debrecen így végül könnyedén győzött, és 3–1-es sikerével megelőzte aktuális riválisát a tabellán.

Sisa Tibor: – Nem sok csapat játszik úgy Debrecenben, ahogy mi tettük. Egy-két embert leszámítva jó teljesítményt nyújtottunk. Sajnálatos, hogy két ilyen pontrúgás döntötte el a mérkőzést.
Herczeg András: – Az első félidőben a vezetés megszerzése után benne volt a játékunkban az újabb gól, de egy védelmi hibát követően sajnos a Kaposvár egyenlíteni tudott. A szünet után játékosaim idegesen jöttek ki a pályára, Szilágyi Péter, Dombi Tibor és Kiss Zoltán beállása azonban felpörgette a csapatot, amelyre a gólok aztán nyugtatóan hatottak.

1. Videoton FC 11 8 2 1 25–12 +13  26
2. DVSC-TEVA 12 6 3 3 23–17 +6  21
3. ZTE FC 11 6 2 3 20–14 +6  20
4. Kaposvári Rákóczi 12 6 2 4 18–14 +4  20
5. Ferencvárosi TC 11 6 1 4 18–17 +1  19
6. Paksi FC 11 5 2 4 18–15 +3  17
7. Budapest Honvéd 11 5 2 4 15–13 +2  17
8. Lombard Pápa Termál FC 11 5 1 5 21–19 +2  16