Debrecenben szerezte meg első tavaszi pontját a Honvéd

2011.03.12. 17:02
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Debrecen 2–2-es döntetlent játszott a Budapest Honvéddal hazai pályán. A kispestiek szereztek vezetést Debreceni András közeli góljával, ám a szünet előtt Czvitkovics Péter egy remek szabadrúgás után egyenlített. Alig kezdődött el a második játékrész, s a csereként beálló Eugéne Salami révén már a DVSC-nél volt az előny, ám Zdenek Scasny csapatának nem sikerült győznie, Hajdú Norbert megpattanó lövése ugyanis utat talált a kapuba.

Debreceni András (5) első élvonalbeli gólját szerezte Debrecenben (Fotó: Szabó Miklós)

A negyedik helyről várta a fordulót a címvédő DVSC-TEVA, amely tavaszi mérlegét tekintve egy-egy győzelemmel és vereséggel fogadta a mindkét bajnokiját elveszítő, így a 12. pozícióba visszacsúszó Budapest Honvédot.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kiváló futballidő – napsütés, 16 fok – fogadta a csapatokat az Oláh Gábor utcában. Az első percekben a vendégek kapujának előterében folyt a játék, de nagy helyzetet nem tudott kidolgozni a Debrecen. Egészen a 10. percig, amikor Czvitkovics Péter bal oldali szabadrúgását Dajan Simac háttal megcsúsztatta, a bal felső sarokba tartó labdát Kemenes Szabolcs nagy bravúrral szögletre tornázta.

Pár perccel később Yannick Mbengono került helyzetbe Czviktovics passza után, de eltörte a labdát. Az első vendéglehetőségre a 15. percig kellett várni: Ivancsics Gellért 25 méteres lövését védte könnyedén Nenad Novakovics.

Hét perccel később már ő sem tudott segíteni, Ivancsics bal oldali szabadrúgása után Debreceni András középen megelőzte védőjét, 10 méterről belepiszkált a labdába, amely a jobb alsó sarokba került. 0–1

A fiatal védő első élvonalbeli gólja után a hazaik kezdeményeztek többet, de a szélekről beérkező labdák pontatlanok voltak, míg a középről indított támadások elhaltak a jól záró védők között. A 34. percben Varga József szerzett labdát a középpályán, kipasszolta azt a bal oldalon felfutó Yannicknak, akinek beadása majdnem a kapura volt veszélyes, de méterekkel fölé ment.

Már a hosszabbítás első percében jártak a csapatok, amikor Czvitkovics rúghatott szabadrúgást a kapuval szemben, 22 méterről. A középpályás jobbal remekül tekert a bal alsó sarokba, a másik irányba mozduló Kemenes mellett. 1–1

A szünetben a támadósort frissítette a hazaiak edzője, Zdenek Scasny, Luis Ramos helyére a télen igazolt Eugéne Salamit hozta be. És milyen jólt tette: a 47. percben egy bal oldali szögletre nagyon rosszul mozdult ki Kemenes, a hosszún érkező nigériai csatár pedig az üres kapuba passzolt. 2–1

Hosszú percekig mezőnyjáték következett, a kapukig ritkán jutottak el a csapatok. A 63. percben Ivancsics újabb, veszélyes bal oldali szabadrúgását röviden fejelték ki a védők, a labda Hajdú Norbert elé került, akinek 15 méteres lapos lövése megpattant Szakály Péteren, becsapva Novakovicsot, és a labda a kapuban kötött ki. 2–2

A Debrecen ezután ismét átvette a játék irányítását, és csak a szerencsének köszönheti a Honvéd, hogy nem került ismét hátrányba. Egy jobb oldali beadásra Salami emelkedett középen remekül, ám fejese a keresztlécről a gólvonal elé, onnan pedig Kemenes kapus kezébe pattant. Pár perccel később Czvitkovics lövése kerülte el a kaput.

A folytatásban Bernáth Csaba lőhetett volna nagy gólt, de a Kabát Péter által legurított labdát 20 méterről alig lőtte a bal felső sarok mellé. A hátralévő időben említésre érdemes esemény nem történt, így közel kilenc év után szerzett pontot Debrecenben a Honvéd.

DVSC-TEVA–BP. HONVÉD 2–2
„Egész héten figyelmeztettük a játékosokat, hogy különösen figyeljünk az ilyen szabadrúgás utáni szituációkra – nyilatkozta Zdenek Scasny a mérkőzést közvetítő Sport Tv-ben. – A Honvédnak nem volt helyzete a találkozón, két szabadrúgás után szerzett két gólt. A vendégek jól védekeztek és harcoltak, védelmüket középen nem tudtuk áttörni. Csak a szélen sikerült a Honvéd-védelem mögé kerülnünk, onnan viszont nem tudtuk középre adni a labdákat.”

„Bármely csapat számára nagy dolog, ha pontot szerez Debrecenben, így én is elégedett lehetek" – mondta a korábban Debrecenben is dolgozó Supka Attila. Az összecsapáson a vendégeknek felrémlett ugyan az MTK elleni meccs, amelyen egygólos vezetésről kaptak ki, ezúttal azonban ki tudtak egyenlíteni.

„Kis figyelmetlenségeinket kihasználták a hazaiak. Első félidő végén ilyen veszélyes helyen nem szabad szabálytalankodni, de ha már megtesszük, akkor állítsuk fel jól a sorfalat. A második felvonás elején pedig Salamira nem figyeltünk. Azonban volt tartásunk, így sikerült egyenlítenünk. Debreceni gólja begyakorolt figura végén született, ki van jelölve az a négy-öt ember, akiknek egy ilyen beadásra adott helyen érkeznie kell. Egyikük éppen Debi, aki hasonló mentalitással, alázattal és akarattal még sokra viheti, a nagyválogatotthoz is odakerülhet.”