Kényelmes Videoton-győzelem a Diósgyőr otthonában

2012.03.11. 17:51
A Videoton korai vezető gólja meghatározta a meccs képét (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 19. fordulójának záró mérkőzésén a nagyra törő Diósgyőr a tavalyi bajnok Videotont fogadta, és szenvedett tőle kétgólos vereséget. Vinícius szerzett vezetést a fehérváriaknak, majd a csereként beálló Nikolics Nemanja állította be a 2–0-s végeredményt.

A télen tovább erősödő hazai csapat, bár kikapott a legutóbbi fordulóban Kecskeméten, a nemzetközi szereplést tűzte ki célul maga elé, így aztán győzelmi kényszerrel léptek pályára Benczés Miklós legényei a tavalyi bajnok fehérváriak ellen. Az ellen a Videoton ellen, amely a tavaly kora őszi gyengélkedés után egyre inkább magára talál, idén tavasszal jól és gólerősen futballozik – a Ligakupából pedig kettős győzelemmel ütötte ki a Diósgyőrt.

A hazaiak Farkas B. – Vági, Nagy T., Budovinszky, Gohér – Gallardo, Abdouraman, Fernando, Sekour, J. Luque – Seydi összeállításban kezdték a mérkőzést, míg a Videoton M. Bozsovics – Brachi, P. Vinícius, Caneira, Szolnoki – F. Oliveira, Sándor Gy., Mitrovics, Tóth B., Walter Lee – Torghelle összeállításban lépett pályára.

A harmadik percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat: Nikola Mitrovics beívelését Torghelle Sándor öt méterről a bal oldali kapufára fejelte, a kipattanó pedig az elöl ragadó Paulo Viníciust találta meg, aki egy méterről, félfordulatból a hálóba bombázott. 0–1

Ezt követően is a Videoton kezdeményezett, és már ekkor lehetett látni, hogy egy igen érdekes Torghelle, Budovinszky Krisztián szabadfogású, könyöklésekkel és vesén rúgásokkal ékített párharcra lesz kilátásunk. Kettejük között az első tömegjelenetbe torkollott lökdösődésre a 11. percre kellett várnunk, érdekes módon ez abból indult, hogy a magyar csatárt Youssef Sekour hátba térdelte, majd a biztonság kedvéért egy könnyed taslit is elhelyezett az arcán.

Rájárt a rúd egyébként is Torghellére, akire csapata 4–5–1-es hadrendje miatt jutott bőven védő, akik közül a 15. percben Nagy Tamás a szó szoros értelmében szemet szúrt neki.

Volt idő megfigyelni, ki gyakott le kit, mert a futball, mint olyan, igencsak esetleges volt az első félórában; az első diósgyőri kapura lövés is úgy születhetett meg, hogy az egyik védő (Szolnoki Roland) a labda mellé ugrott, a másik (Álvaro Brachi) meg mellé fejelt. Tóth Balázs egy jól sikerült lövéssel csempészett szépséget a darálásba, ám bombája, ha nem is sokkal, de elsuhant a bal felső mellett, majd Walter Lee lőtt közelről, kissé kisodródva Farkas Balázsba.

A játékrész hajrájára megemberelte magát a Diósgyőr, és már a félpályánál letámadták a kék mezes vendégeket, akiket igencsak meglepett ez az eljárás – helyzetig viszont nem jutott a házigazda. A félidő utolsó említésre méltó eseménye így egy Budovinszky arcán elhelyezett Sándor György-könyökös maradt.

A fordulás után meglehetősen unalmasan csordogáltak az események, nem igazán lehetett látni, mit akarnak játszani a csapatok – csak néha tűnt úgy kifejezetten, hogy futballt.

A hátrányban lévő Diósgyőr meglehetősen érdekes taktikával gyűrte a Videotont, egy-egy támadásnál, bedobásnál négyen voltak az ellenfél 16-osán belül, a többiek pedig tőlük 20-30 méterre leszakadva hátul. A 60. percben beállt támadótól, Tisza Tibortól várt változást Benczés, de továbbra is maradt meddő a piros-fehérek mezőnyfölénye.

Tíz perc múlva egy kapu előtt keresztbe elszállt lövés jelentette a második félidő első helyzet(ecskéj)ét, és érezvén, hogy a Videoton veszélyessége előtte a nulla felé tendált, beküldte az edző a gólerős Nikolics Nemanját – az addigi egy szem ék, Torghelle helyére. Nem ő, hanem Sándor Gy. került hamarosan helyzetbe, de tíz méterről fölé lőtt, ám Nikolics lehetősége sem sokáig váratott magára: három percet töltött a pályán, amikor egy jobb oldali Brachi-beadásnál az ötös sarkánál megelőzte a kapust – a védők elfutottak tőle – és a hálóba lőtt. 0–2

A támadó első labdaérintése volt ez. Két percre rá Sándor Gy. eldönthette volna a találkozót, de egy az egy elleni szituációban legyőzte őt Farkas B.

Nem tudott újítani a hajrában sem a Diósgyőr (ezen Brachi második sárgája és L'Imam Seydi ziccer-rontása sem változtatott), amely így utolsó négy bajnokiján mindössze egy pontot szerzett, összességében pedig kilenc mérkőzés óta nyeretlen – nem csak pontszámban áll még messze a nemzetközi szinttől a Benczés-brigád.

Dicsérhető ellenben a bajnoki címe megvédéséért hajtó Videoton, amely végül is nagyobb megrázkódtatás nélkül elérte célját: három ponttal távozott.