Coulibaly furcsa fejesével a DVSC nyerte a rangadót

2010.05.07. 18:47
A KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Debrecen hazai pályán 3–2-re legyőzte a Videotont a Soproni Liga 27. fordulójának rangadóján, így már négypontos előnnyel vezeti a tabellát riválisa előtt. A találkozón a fehérváriak már a 7. percben megszerezték a vezetést, ám a Loki még a szünet előtt fordítani tudott. A második félidő elején a Videoton újra betalált, ám Adamo Coulibaly fejesével végül mégis otthon tartotta a három pontot a DVSC.

A hangulatra nem lehetett panasz, a hazai és a vendégszurkolóknak fenntartott szektorok is teljesen megteltek. Mezey György a Debrecen otthonában is támadó felfogású kezdőtizenegyet küldött pályára, a Nagy, Nikolics, Alves csatártrió rohamozta Vukasin Polekszics kapuját. A hazaiaknál Feczesin Róbert és Adamo Coulibaly játszott legelöl, a széleken pedig Czvitkovics Péterre és Yannickra várt a feladat, hogy megbontsa a vendégek védelmét.

Egy ilyen rangadón mindig kulcsfontosságú az első gól, ezt pedig ezúttal a Fehérvár szerezte meg, méghozzá elég hamar: a 7. percben Elek Ákos szerzett labdát a hazai tizenhatos előtt, befelé tolt egyet rajta, majd jobb lábbal kilőtte a bal alsó sarkot. A hazai védelem nem volt túl határozott. 0–1

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Soproni Liga 2009–2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nem lehet azt mondani, hogy a bekapott gól megfogta a hazaiakat, ugyanis ezt követően egyértelműen ők kerültek fölénybe, igyekeztek minél előbb kiegyenlíteni. A legnagyobb helyzet Szakály Péter előtt adódott, aki Czvitkovics beívelése után lőhetett, ám egy védőt talált telibe.

Öt perccel később már könnyebb dolga volt az idősebbik Szakály fivérnek, aki ezt kihasználva közelről egalizált. Laczkó Zsolt bal oldalról adott be, a hosszú saroknál pedig Feczesin fejesét még védte Sebők Zsolt, a kipattanó után azonban már nem volt esélye a kapusnak. 1–1

A két gólszerző még a szünet előtt újra betalálhatott volna, ám Elek lövését ezúttal védte Polekszics, Szakály Péter pedig jó helyzetben mellé fejelt.

Mégis előnnyel vonulhatott a szünetre a DVSC, ugyanis szép támadás végén Czvitkovics bevette Sebők kapuját. Feczesin passzolt a középen előretörő középpályás elé, aki állítgatás nélkül jobb belsővel a bal alsóba gurított. 2–1

Mészáros Norbert nem tudta folytatni a játékot a debrecenieknél, így a helyén Komlósi Ádám folytatta a második félidőben.

KATTINTSON A KÉPRE!

A rutinos védő még fel sem vette igazán a ritmust, amikor a vendégek egyik hátvédje lehűtötte a kedélyeket. Nagy Dániel tekert középre egy szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, középen pedig Lipták Zoltán fejét találta meg a labda, amely a kapu bal oldalában kötött ki. 2–2

A Videoton az egyenlítés után sem vett vissza a tempóból, a Loki viszont mintha elvesztette volna a fonalat, támadásban szinte semmit sem mutatott a címvédő. Előbb Polonkai Attila próbálkozhatott kétszer egymás után, majd Nagy Dániel szúrta rá éles szögből, Polekszics azonban rendre a helyén volt.

A DVSC sokkal jobban gazdálkodott a helyzeteivel, lényegében az egyetlen komolyabb lehetőségét gólra váltotta a második játékrészben. A csereként beállt Dombi Tibor húzott el a jobb szélen, tökéletesen adott középre, Coulibaly pedig úgy fejelte le a földre a labdát, hogy az a menteni igyekvő fehérvári védő fölött a bal felső sarokba hullott. 3–2

A hátralévő időben több gól már nem született, így a Loki nyerte meg a rangadót, azaz három fordulóval a vége előtt már négypontos előnnyel vezeti a tabellát.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

„Fantasztikus győzelem volt. Mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győzelemért. Játékosaim óriási szívvel és jól játszottak, amelyhez nagy segítséget nyújtott a közönségünk – mondta a Duna Tv-ben Herczeg András. – Fantasztikus volt a csapat, a meccs és a szurkolók is. Nem foglalkozunk a négypontos előnyünkkel, megyünk Újpestre, ahol egy nagyon nehéz mérkőzés vár majd ránk.”

„Játszottunk már ennél nehezebb mérkőzést is. Szerencsés körülmények nyertek a debreceniek, de ez senkit nem érdekel – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Duna Tv-ben Mezey György, a fehérváriak vezetőedzője. – Sikerült megszereznünk a vezetést, de a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, majd a vezetést is átvették. Le a kalappal játékosaim előtt, hogy sikerült egyenlítetünk. A mérkőzést eldöntő harmadik debreceni gól nagyon szerencsés módon született. Három forduló van még hátra a bajnokságból, nem adjuk fel, de mostantól nagyobb esélye már a Debrecennek van a bajnoki aranyéremre.”