DVTK: mindig százszázalékos teljesítmény kell az eredményhez - Benczés

2011.07.07. 11:53
Benczés Miklós, a labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK vezetőedzője a csapat bükfürdői edzőtábora után nyilatkozott a klub hivatalos honlapjának az osztrák Hartberg elleni vesztes edzőmérkőzésről. Benczés elmondta, a Diósgyőrtől mindig százszázalékos teljesítmény kell az eredményességhez.

„A Hartberg osztrák másodosztályú együttes, fizikailag erős és gyors, elöl különösen fürge játékosai vannak, azonban azt is tudni kell, hogy az első félidőben, amelynek eredménye 0–0 volt, fölényben játszottunk. Azonban a fölényünket nem sikerült gólra váltani, pedig két alkalommal is csak a kapussal álltunk szembe. A második játékrészt nagyon rosszul kezdtük, úgy éreztem, hogy a csapat nincs ott fejben a mérkőzésen. Ez volt az igazi probléma. Bosszantó hibákat vétettünk a védekezésben, ami nem volt ránk eddig jellemző, és akadt egy negyed óra, amikor a Hartberg fölénk nőtt, így teljesen megérdemelten vezetett négy nullra" – kezdte Benczés az értékelést a dvtk.eu-nak.

„Hibát hibára halmoztunk, ám nem csupán a védekezés volt rossz, hanem a támadásépítés is. A második félidőben a labdakihozatal nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, ránk nem jellemző módon a védőharmadban tudott az ellenfél labdát szerezni. Ez nagyon veszélyes, nem véletlenül gyakoroljuk mi is a letámadást. Tovább kell sulykolni a labdakihozatalt: ami tökéletesen működik Luquéval a bal oldalon, azt meg kell tanulnia Gallardónak is a jobb szélen.Utóbbi problémában nekem is van felelősségem, mert abban hiszek, hogy ami nem megy, azt addig kell gyakorolni, amíg menni fog. Emiatt vannak még olyan variációk, amelyekre nem jutott idő, de ezek pótlására maradt még egy hetünk."

„Van a Hartberg elleni mérkőzésnek egy nagy tanulsága: ennek a csapatnak – játsszon edzőmérkőzést vagy bajnokit, legyen az NB I-ben a cél a bennmaradás, avagy a középmezőny – százszázalékos produkcióra van szüksége ahhoz, hogy eredményes legyen. Most körülbelül harmincszázalékos teljesítményt nyújtottunk” – zárta a DVTK vezetőedzője.