Egy gól és semmi más a ZTE-MTK-n

2011.05.06. 21:04
Zalaegerszegen is elbukott az MTK (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 27. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Zalaegerszeg Daniils Turkovs közeli góljával 1–0-ra legyőzte az MTK-t hazai pályán. A gyenge színvonalú találkozón a vendégek a hajrában akár megfordíthatták volna az eredményt, de Vlaszák Géza két nagy védéssel megmentette csapatát.

Nyolc mérkőzés után ugyan az előző fordulóban újra győzött az MTK – 1–0 a Szolnok ellen –, ám ennek ellenére is a leggyengébb formában futballozó csapat érkezett Zalaegerszegre. De Zalában sem éppen rózsás a helyzet az elmúlt hetekben, ugyanis Csank János csapata utolsó öt bajnokijából csak egyet nyert meg, ráadásul a Magyar Kupa elődöntőjéből a Kecskemét is kiejtette.

REAKCIÓK
„Kevés volt a visszamozgás az elöl játszóktól, sokszor túl is húztuk a támadásokat, fölösleges egyérintőket játszottunk. Feszültség volt a levegőben az elmúlt hetek eredménytelensége miatt, így görcsös volt a játékunk, ezért fontos volt ez a győzelem” – értékelt a mérkőzést közvetítő Duna Tv kamerája előtt a találkozó után Csank János, a Zalaegerszeg vezetőedzője.
„Képtelenek voltunk a fontos helyzetekben betalálni, ez okozta a vesztünket. Lejátsszuk ezt a három meccset, ami hátra van a bajnokságban, és aztán meglátjuk, mi lesz” – nyilatkozott röviden Garami József, az MTK szakvezetője.

Az első veszélyes lehetőségre a 17. percig kellett várni, amikor Könyves Norbert lőtt 17 méterről kapura, de a labda elkerülte a bal alsó sarkot. Egy perc sem telt el, amikor Djordje Kamber 20 méteres, bal lábas lövését kellett bravúrral védenie Hegedűs Lajosnak.

Ezután viszont közel húsz percig eseménytelenül zajlott a meccs. Sok volt a pontatlan passz és kevés a helyzet, ugyanis alig jutottak a csapatok egymás kapujáig. A 38. percben csak Simon Attilán múlt, hogy nem szerzett vezetést a Zalaegerszeg. Rajcomar lövése pattant fel egy védőn, a labda így került a csatár elé, de öt méterről kapu fölé fejelt.

A hátralévő időben némi zalai mezőnyfölény alakult ki, de gól nem született.

A második játékrész elején folytatódott a lassú, elképzeléstelen játék, aztán az 57. percben a semmiből megszerezte a vezetést a ZTE. Kocsárdi Gergely bal oldali beadását a tizenhatoson belül Rajcomar lekészítette a csereként beállt Daniils Turkovsnak, aki öt méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

ZTE–MTK 1–0

Újabb eseménytelen percek teltek el, majd a 71. percben Ivan Delics kínálta meg 17 méterről a vendégek kapusát, a labda centikkel ment el a jobb kapufa mellett. A cserék egyik oldalon sem lendítettek a játékon.

A hajrában kisebb MTK-fölény alakult ki, amely helyzetekben is megmutatkozott. Előbb Tischler Patrik próbálkozott távolról – lövése közel két méterrel kerülte le a bal felső sarkot –, majd Pál András két óriási helyzetbe került, de erős közeli lövését és fejesét Vlaszák Géza nagy bravúrral hárította.

Azonban az eredmény már nem változott, a Zalaegerszeg 1–0-ra nyert, és feljött a harmadik helyre, mivel riválisai csak később játszanak.