Egygólos kecskeméti siker a Zalaegerszeg ellen

2011.03.18. 18:58
Gyagya Attilát ünneplik a Kecskemét játékosai (Fotó: Cerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 20. fordulójának nyitó mérkőzésén a Kecskemét Gyagya Attila pazar szabadrúgásgóljával 1–0-ra legyőzte a Zalaegerszeget. A lendületes iramú találkozó első félidejében a Kecskemét több gólt is szerezhetett volna, ám lövései pontatlanok voltak. A második játékrészben feljavult a vendégek játéka, és bár Vlaszák Gézát kiállította a játékvezető, a zalaiak két kapufát is lőttek. Gólt azonban nem, így minimális vereséget szenvedtek.

8–0. A különbség nem a végeredményt, hanem a kapura lövések számát mutatta az első félidőben a hazai kecskemétiek javára. De hogyan is alakult ez a Zalaegerszegre nem éppen hízelgő adat?

A 4. percben Mohl Dávid, a 10. percben pedig Vladan Csukics próbálkozott lövéssel, de ezek kevéssel elkerülték a kaput. Francis Litsingi és Foxi Kethevoama fejese már közelebb járt a gólhoz, ám csak utóbbi kísérletét kellett Vlaszák Gézának védenie.

Egy leshelyzet után gólt szerzett a ZTE, Fábián Mihály azonban jogosan érvénytelenítette a találatot, amelyre Bori Gábor válaszolt egy ballábas, kapu fölé szálló lövéssel. A 35. percben aztán a mezőnyfölény meghozta gyümölcsét, Gyagya Attila 16 méterről, a kapuval szemben végezhetett el szabadrúgást, és a sorfal mellett a jobb alsó sarokba tekert.

Három perccel később Tököli lőhetett volna gólt, de Vlaszák nagy bravúrral szögletre tolta a labdát. A szünetig már értékelhető esemény nem történt, így egygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész borzalmasan indult Csank János csapatának, ugyanis Vlaszák Géza a tizenhatoson kívül fejjel fellökte Tökölit, amiért azonnal piros lapot kapott. A vendégeknél Horváth András helyére Ahmet Delic érkezett, akinek hathatós közreműködésével rövid időn belül, akár meg is fordíthatta volna a meccset a ZTE. A csatár előbb kapufát lőtt, majd ziccerbe hozta Kambert, de a bosnyák középpályás kihagyta a lehetőséget.

A 66. percben a meccs helyzetét hagyta ki Tököli, aki a Litsingi szólója után felpattanó labdát öt méterről vágta kapu fölé. Kamber és Delic összjátéka után utóbbi újabb ziccert puskázott el, majd nemsokkal később a bosnyák a kapufát is eltalálta. Hiába volt emberhátrányban a ZTE, játéka feljavult, helyzeteket dolgozott ki, ám végül gólt nem sikerült szereznie, így a Kecskemét nagyon fontos három pontot szerzett.

KTE–ZTE 1–0
(Az M1 felvétele)

CSANK: EGY GÓLTÓL SZÁRNYAKAT KAPTUNK VOLNA

„Senki nem emlékszik majd arra, hogyan gyűjtöttük be a három pontot. Nagyon nehéz meccs volt, a ZTE támadott, mi viszont kibekkeltük a sikert” – nyilatkozta Gyagya Attila, a győztes gól szerzője a SportM riporterének.

„Kimaradt az a nagy helyzet, a ZTE pedig jött, mivel nem volt vesztenivalója – értékelt Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője. – Megnyertük a meccset, gratulálok a csapatnak, hiszen egy remek ellenfelet győztünk le. A meccs előtt erre számítottunk, az egerszegiek jól cseréltek, mi kevésbé. Meg kell becsülni ezt a három pontot.”

„Egy nagyon jó szabadrúgásból kaptunk gólt, ez van – mondta a meccs után Csank János, a ZTE mestere. – Nem szoktunk elfáradni, most sem ez történt, ha kicsit pontosabbak vagyunk, jobb eredményt értünk volna el, egy góltól szárnyakat kaptunk volna. Vlaszák kiállításáért kár volt, kicsit feleslegesnek éreztem a mozdulatát.”