Emberhátrányban szerzett pontot az MTK

2011.04.08. 19:09
Az MTK vezetett a Vasas ellen, de legyőzni nem tudta (fotó: Gy. Balázs Béla)
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a kiesés ellen küzdő MTK 1–1-es döntetlent ért el a Vasas vendégeként. Az első félidőben Tischler Patrik szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd a 63. percben az MTK kapusa, Hegedűs Lajos a tizenhatoson belül szabálytalankodott Szilágyi Péterrel szemben, amiért kiállította a játékvezető és a megítélt büntetőt Ferenczi István értékesítette. A találkozó lefújása előtt nem sokkal még Sütő Lászlót is piros lapot kapott, így az MTK kilenc emberrel fejezte be az összecsapást.

Az első félidőben kissé nehezen pörögtek fel a csapatok, Tischler Patrik nevéhez fűződött az első komoly lehetőség az 5. percben: Kanta Józsefet állította meg Kovács Gábor szabálytalanul, a szabadrúgást egy remek kombinációval végezte el az MTK, Tischler lövését Németh Gábor védte bravúrral.

REAKCIÓK
Komjáti András, a Vasas vezetőedzője: – Még nem tudom, hogy örüljek vagy szomorkodjak az eredmény miatt, mert egy nullánál az MTK-nak volt meccslabdája. A kiállítást követően mi kerültünk fölénybe, de ezt nem tudtuk még jobban kihasználni. Az első félidőben sok volt az eladott labda, Szilágyi erőszakos játéka viszont a fordulás után okozott gondot a vendégeknek. Annak örülök, hogy a veretlenségünk tovább tart.
Garami József, az MTK vezetőedzője: – Meglátásom szerint ma jól játszottunk, hajtott a csapat, egy nullánál eldönthettük volna a találkozót, de a kiállítás után természetesen mindezt már nem tudtuk tartani. Úgy érzem, hogy a játékvezető ma bizonyos nyomás alatt tartott minket, nem hiszem, hogy ma ennyi lapot érdemeltünk volna, s ez gondot fog okozni nekünk a következő fordulóban is.

Inkább a mezőnyjáték dominált, több szabálytalanság miatt gyakran megtört a játék ritmusa. Mindkét fél vezetett támadásokat, nagyobb ziccerig azonban egyik csapat sem jutott.

A 37. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Pál András kapott remek labdát a bal oldalon, egy ügyes csellel becsapta Kulcsár Dávidot, majd az alapvonal mellől középre adott, és a berobbanó Tischler Patrik védőjét megelőzvén a hálóba vágta a labdát. 0–1

A statisztika alapján kiegyenlített játékot hozott az első játékrész, az MTK legjobb góllövőjének, Tischler Patriknak köszönhetően viszont egygólos vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után az MTK alakította ki az első nagy helyzetet: Kanta József adott zseniális labdát Tischlernek, aki 13 méterről a kapufát találta el.

A 63. percben emberhátrányba kerültek a vendégek: Szilágyi Péter kapott remek indítást a tizenhatoson belül, megpróbálta átemelni az MTK kapusát, Hegedűs Lajos azonban letarolta őt, a játékvezető pedig kiállította a kapuvédőt – büntető a Vasasnak! A jogosan megítélt tizenegyest Ferenczi István magabiztosan értékesítette. 1–1

Az emberelőnyben játszó hazaiak ezután átvették az irányítást, és többször is veszélyes támadásokat vezettek, azonban újabb gólt már nem tudtak szerezni. A 93. percben kilenc emberre fogyatkozott az MTK: Sütő Lászlót állította ki a játékvezető, miután durván szabálytalankodott Rezessel szemben.

Az egy pontnak egyik csapat sem örülhet igazán. A 14. helyen álló MTK kieső helyre is visszacsúszhat, ha a Siófok holnap legyőzi a Ferencvárost, míg a Vasas átmenetileg feljött a 7. helyre a tabellán. Ferenczi István, a hazaiak egyenlítő találatát szerző támadó 10. gólját érte el ebben az idényben, ezzel feljött a második helyre a góllövőlistán.

VASAS–MTK BUDAPEST 1–1

1. Videoton FC 21 14 5 2 43–19 +24 47
2. Ferencvárosi TC 21 12 1 8 33–30 +3 37
3. Paksi FC 21 11 4 6 36–28 +8 37
4. Zalaegerszegi TE FC 21 11 3 7 37–30 +7 36