Feledhető meccsen nyert a Videoton az MTK ellen

2011.03.05. 19:36
Kevés helyzete volt a Videotonnak, ám a hajrában kiharcolta a győzelmet (Fotó: Szabó Miklós)
Bár hátrányban volt, végül 2–1-re legyőzte a listavezető Videoton az MTK-t a labdarúgó NB I 18. fordulójában. Frank Richárd révén kerültek előnybe a vendégeknek, majd André Alves egyenlített az első félidő végén. A második játékrészben alig találták el a kaput a felek, majd a 78. percben Elek Ákos egy szabadrúgás után fejjel megszerezte a mindent eldöntő gólt.

Több mint három éve nem tudott nyerni a Videoton az MTK ellen hazai pályán, ám a két csapat mostani helyzete alapján a fehérváriak számítottak a találkozó esélyeseinek.

Az első tíz percben a fehérváriak beszorították kapuja elé az MTK-t. A 9. percben André Alves remek ütempasszával Nikolics Nemanja léphetett ki, de 12 méteres, lapos lövését Szatmári Zoltán lábbal hárította. A következő percekben halványodni kezdett a hazaiak mezőnyfölénye, és már a vendégek is eljutottak a kapuig, majd óriási meglepetésre a 28. percben meg is szerezték a vezetést!

Pátkai Máté zseniális passza után Frank Tamás átvette a labdát, és13 méterről átemelte a kimozduló Mladen Bozsovicsot. A gól megfogta a hazaiakat, akik pontatlanul és kapkodva építgették támadásaikat. 0–1

A félidő utolsó öt percében viszont ismét többet pattogott a labda a vendégek kapujának előterében, a fölényt végül a hosszabbításban váltotta gólra a Fehérvár. Egy felpattanó labdára Elek Ákos és Szatmári kapus egyszerre rajtoltak, a középpályás luftot rúgott, míg a kapus a lábát eltalálta, így a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé a góllövőlistát vezető André Alves állt, és higgadtan a bal felső sarokba helyezett. 1–1

A második játékrészben mindkét csapat visszafogottabban kezdett. Az első említésre érdemes lehetőség Nikolics előtt adódott, de 10 méterről jócskán kapu fölé lőtt. A folytatásban sokat csökkent a meccs színvonala, a játékosok pontatlanok voltak, sokat kapkodtak, és a helyzetek is elmaradtak.

Aztán a 78. percben Gosztonyi András szabadrúgása után Vaskó Tamás kapura fejelt, a léc alól Szatmári még hatalmas bravúrral kitornázta a labdát, de a jó helyen, jó időben helyezkedő Elek Ákos fejesével szemben már nem volt ellenszere (a középpályás 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába). 2–1

A hajrában a csereként beálló Dusan Vasziljevics kétszer is növelhette volna a hazaiak előnyét, ám előbb ziccerben 10 méterről a bal kapufa mellé lőtt, majd Szekeres Adrián mentett előle a gólvonalon. Az eredmény már nem változott, így a legfőbb bajnokesélyes megerősítette helyét a tabella élén.

VIDEOTON–MTK 2–1

1. Videoton FC 18 12 4 2 35–17 +18 40
2. Ferencvárosi TC 17 10 1 6 31–24 +7 31
3. Paksi FC 17 9 4 4 31–23 +8 31
4. ZTE FC 18 9 3 6 34–28 +6 30
5. Kaposvári Rákóczi 18 9 2 7 28–25 +3 29
6. DVSC-TEVA 17 8 4 5 30–25 +5 28
7. Lombard Pápa Termál FC 17 8 2 7 30–31 –1 26