Vereséggel kezdte felkészülési meccseit a Ferencváros Belekben

2019.01.14. 15:50
Lanzafame gólja kevés volt a győzelemhez – de még az ikszhez is (Fotó: Földi Imre)
Első téli felkészülési mérkőzését a „Kárpátok Maradonája”, Gheorghe Hagi által irányított Viitorul Constanta ellen vívta meg a törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros, és küzdelmes meccsen az eggyel több lehetőségét kihasználó Viitorul győzött 2–1-re.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Viitorul (román) 1–2
(0–1)
Belek, Törökország
Ferencváros, I. félidő: Holczer – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Takács Zs. – Gorriarán, Sigér – Varga R., Wilmots, Moutari – Böde. II. félidő: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak – Szihnyevics
Viitorul: Buzbuchi – Mladen, De Nooijer, Tiru, Boboc – Baluta – Casap, I. Hagi, Vina, Achim – Vodut
Gólszerző:
Lanzafame (64.), ill.Vodut (16.), Pitu (71.)

A zöld-fehéreknél a kezdőben kapott helyet az ősszel igazolt Marten Wilmots, valamint az eltiltásából visszatérő Böde Dániel is.

Az első negyedóra végén a románok szereztek vezetést (0–1), és a gól után a Ferencvárosnál volt többet a labda, ám csak veszélytelen beadásokig és Buzbuchi kapust nem különösebben megdolgoztató lövésekig jutottak a zöld-fehérek. A Viitorul könnyen növelhette volna előnyét röviddel a szünet előtt, de Holczer Ádám megóvta kapuját az újabb góltól.

A második félidőre sort cserélt Rebrov mester, pályára került Ivan Petrjak és Davide Lanzafame is, akik összehozták a félidő közepén az egyenlítést: az ukrán szélső passzát az olasz csatár váltotta gólra (1–1). A Viitorul azonban kevesebb mint tíz perc múlva újra megszerezte a vezetést: a csereként pályára lépő Alexi Pitu fejjel talált az ekkor már Varga Ádám által őrzött ferencvárosi kapuba. 1–2

A hátralévő időben – főleg Lanzafame és Petrjak révén – megpróbált ismét egyenlíteni a zöld-fehér csapat, ami nem jött össze neki, így vereséggel kezdte téli felkészülési mérkőzéseinek a sorát.

„Úgy gondolom, jó felkészülési mérkőzés volt mindkét csapat számára – értékelte a mérkőzést Szerhij Rebrov, a zöld-fehérek vezetőedzője a találkozót követően a klub hivatalos honlapjának. – Jobb és szervezettebb játékot mutattunk a második félidőben, ez a találkozó jó próba volt. Mindenki izgatottan várta az első meccset az edzőtáborban. Az ellenfelünk is hasonlóan komolyan veszi az előszezont, mint mi, ezért volt jó ütközet. Most nem az eredmény számít, mert úgy néztem a mérkőzést, mint egy edzést. Elmondtuk a játékosoknak, mit kell végrehajtaniuk a pályán, holnap az lesz a feladat, hogy elemezzük, mit csináltunk jól és rosszul, és ennek fényében folytassuk a munkát.”

Folytatás kedden, magyar idő szerint 16.00 órától a szintén a román élvonalban szereplő Gaz Metan ellen.

90. perc: Vége, győzött a Viitorul.

86. perc: Heister jó beadását követően Lanzafame egy átvétel után ballal lőtt, de ez a kísérlet is csak a védett lövések statisztikáját javítja.

84. perc: Egy gyors kontra végén Dragus lőtt keményen, Varga azonban hárítani tudott.

78. perc: Most Petrjak lőtt 15 méterről, de lesen volt. Meg védett is a kapus.

76. perc: Lanzafame labdaszerzése után egyből lőtt is 20 méterről, de a kapus a helyén volt.

73. perc: Dragus lőtt éles szögből, de Varga Ádám hárította a lövést.

71. perc:Újra a Viitorulnál az előny. Grisu beadása után Pitu fejelt közelről a bal alsó sarokba, 1–2!

69. perc: Most Lanzafame játszott Petrjakhoz a bal szélen, de beadását a románok kapusa hárítani tudta.

64. perc: Lanzafame góljával egyenlít a Ferencváros! Petrjak balról kapott labdát, amit jó adott középre Lanzafaménak, aki 12 méterről a kapuba lőtt, 1–1!

55. perc: A csereként pályára lépő ifista, Neciu lőtt 18 méterről csúnyán Varga Ádám kapuja fölé.

49. perc: Ezúttal egy kezezést nézett el a játékvezető, és ítélt szabadrúgást a Viitorulnak, pedig román kezet ért a labda.

48. perc: Petrjak került a földre a Viitorul tizenhatosán belül, a játékvezető sípja néma maradt.

46. perc: A Ferencváros kezdi a második félidőt.

A második félidőre Rebrov „sort cserél”, így folytatják a zöld-fehérek a szünet után: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak – Szihnyevics.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Böde tette le a labdát Sigérnek, aki nagy erővel lőtt is, de a labda lelassult egy védőn, így Buzbuchi könnyen hárított.

34. perc: Achim került nagy helyzetbe, de Holczer a támadó mindkét kísérletét védeni tudta.

30. perc: Hagi kettőt is cserélt.

29. perc: Sigér szöktette a jobbon Vargát, akinek éles szögből leadott lapos lövését fogta Buzbuchi.

27. perc: Lovrencsics mutatott be egy kemény, de szabályos szerelést a szögletzászlónál.

22. perc: A gól óta többet van a labda a Fradinál, de ez pusztán meddő mezőnyfölény, helyzetekben nem látszik.

18. perc: Az eső ismét rákezdett.

16. perc: GÓL, vezet a Viitorul! Vodut lépett ki egyedül ziccerben és Holczer kapujába gurított, 0–1!

15. perc: Lovrencsics lőtte középre élesen a labdát jobbról, Buzbuchi kivetődve fogta.

12. perc: Böde passza után Varga emelt középre, Moutari fejelt is, de les miatt felharsant a játékvezetői sípszó.

7. perc: Hagi adott középre szabadrúgásból, Tiru fejesét Holczer fogta.

2. perc: Amadou passza után Gorriarán adott középre balról, de beadását Buzbuchi lehúzta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a románok indították útjára a labdát. A körülmények javultak a délelőtti eső elállt, a hőmérséklet 12 fok.

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

Szerhij Rebrov a tervek szerint a két félidőben két különböző csapatot küld pályára – a ferencvárosiak elsőként kiadott összeállításában még Blazic helyett Frimpong Takács Zsombor helyett pedig Botka Endre szerepelt.

A román együttesnek szintén ez az első felkészülési mérkőzése. A csapatnak nemcsak a vezetőedzője, de az alapító-tulajdonosa is Gheorghe Hagi, az 53 éves legendás irányító 2009 nyarán alapította a klubot.

A fia, Ianis Hagi 20 éves kora ellenére a gárda csapatkapitánya, egyben a keret legértékesebb játékosa is, a Transfermarkt.de 2.5 millió euróra taksálja értékét. Ugyanez a Fradinál Ivan Petrjak, akit 2 millió euróra becsül a honlap.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segítségével közvetítjük.