Ferenczi gólja három pontot hozott a Vasasnak

2011.04.27. 18:56
Ferenczi (jobbra) góljával ötödik tavaszi győzelmét aratta a Vasas (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Vasas-Híd 1–0-ra győzött a sereghajtó Szolnok otthonában. A vendégek győztes találatát Ferenczi István szerezte a 19. percben, Lázok János jobb oldali szabadrúgása után.

Az első félidőben kissé álmosan kezdtek a csapatok, az első negyedórában mindkét gárda tapogatózott, és kereste a rést az ellenfél védelmén.

A Vasas-Híd a 19. percben megszerezte a vezetést: Lázok János jobb oldali szabadrúgására a hosszú saroknál Ferenczi István érkezett remekül, és a védőket megelőzve négy méterről a jobb alsó sarokba vágta a vendégek vezető gólját. 0–1

Az, hogy előnybe került, érezhetően megnyugtatta Komjáti András legénységét, amely magához ragadta a mérkőzés irányítását. A 27. percben újra Lázok és Ferenczi voltak a főszereplők: Lázok faképnél hagyván a védőket meglépett a jobb oldalon, hajszálpontos centerezésére ismét Ferenczi érkezett középen jó ütemben, a léc alá tartó fejesét Andrej Melnicsenko azonban bravúrral hárította.

A 35. percben újra a Vasas veszélyeztetett: Rezes László két szép csel után mintegy tizennégy méterről tüzelt, lövése egy szolnoki védőn irányt változtatott, és mellé csorgott.

A félidő lefújása előtt a 44. percben még egy Vasas-helyzetet láthattak a szurkolók: a szolnoki tizenhatos előterében a hazaiak két játékosa, Nenad Djurovics és Szalai Botond ütközött, a labda pedig épp az érkező Lisztes Krisztián elé pattant, akinek 18 méterről leadott lövése épphogy elkerülte a jobb alsó sarkot.

A fordulás után a 60. percben alakult ki az első jelentősebb helyzet: Joseph Ngalle adott el egy labdát a szolnoki térfélen, Ferenczi megindult vele, a tizenhatoson belül azonban sokáig tétovázott, és a visszaérő Borisz Milicsics szerelte.

Egy perccel később újabb lehetőség adódott a vendégek előtt. A szolnoki kapu előterében egy kipattanó labda Lisztes elé került, aki 17 méterről tüzelt, a jobb alsóra tartó lövését Melnicsenko bravúrral tolta szögletre.

A 69. percben óriási egyenlítési lehetőség adódott a Szolnok előtt. Húsz méterre a Vasas kapujától szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Braniszlav Vukomanovics azonban cselesen lövés helyett passzt választott, és a védők mögött Fitos László betört a tizenhatoson belülre, lövését Németh Gábor pedig bravúrral hárította.

A mérkőzés hátralévő részében a Vasas az egygólos előny tudatában kontrákra rendezkedett be, a Szolnok próbálkozott az egyenlítéssel, igazi helyzetig azonban nem jutottak a hazaiak, így a vendégek 1–0-ra megnyerték a találkozót.

A mérkőzés egyetlen találatát szerző Ferenczi már tizenegy gólos, ezzel feljött a góllövőlista harmadik helyére, holtversenyben Tököli Attilával és Goran Mariccsal.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Szolnok–Vasas-Híd 0–1 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. V: Takács J. (L. Tóth, Kormányos)
Szolnok: Melnicsenko – Milicsics, Máté, Djurovics, Vukomanovics – Fitos, Némedi, Szalai (Gosics, – a szünetben), Tchami (Ngall, 18.) – Zsolnai (Antal, 78.), Jokics. Vezetőedző: Simon Antal
Vasas-Híd: Németh G. – Kulcsár D., Mileusznics, Gáspár, Katona M. – Lázok (Arsics, 73.), Kovács G., Lisztes (Németh N., 88.), Rezes – Ferenczi, Szilágyi P. (Ponczók, 79.). Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Ferenczi (19.)
1. Videoton FC 25 16 5 4 50–22 +28 53
2. Paksi FC 25 13 4 8 41–32 +9 43
3. Kaposvári Rákóczi 25 13 3 9 40–35 +5 42
4. Ferencvárosi TC 25 13 2 10 38–35 +3 41
5. ZTE FC 25 12 4 9 42–39 +3 40
6. DVSC-TEVA 25 11 7 7 48–38 +10 40