Fitos góljával a sereghajtó megverte az Újpestet

2011.04.15. 18:56
Melnicenkónak kevés dolga volt, a Szolnok az Újpest fölé nőtt (Fotó: Grnák László)
A sereghajtó Szolnok Fitos László 31. percben rúgott góljával 1–0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó NB I 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. Mészöly Géza együttese egyetlen idegenbeli győzelmét így továbbra is a második fordulóból – a Kaposvár legyőzésével – tudja felmutatni, míg a tavasszal vendégként még gólt sem szerzett.

Két, a táblázat hátsó régiójához tartozó csapat találkozott Szolnokon, ahova az Újpest látogatott, és azt lehetett várni, hogy a vendégek támadósora és a hazaiak védelme csatázik majd a találkozó nagy részében. Az első félidő azonban egyáltalán nem így alakult…

MÉSZÖLY GÉZA: ÉRTHETETLEN...
„Egyszerűen nem is értem, elfogadhatatlan az a teljesítmény, amit ma nyújtottunk. Olyan arcát mutatta a csapat, amit eddig nem is ismertem. Gratulálok a Szolnoknak, mi nem érdemeltünk győzelmet – mondta rendkívül kritikusan a találkozót közvetítő Sport Tv-nek Mészöly Géza, az Újpest vezetőedzője. – Az zavar, hogy ez már a harmadik olyan meccs, amikor megyünk az eredmény után. Most is gólt kaptunk, ami után hiába mentünk előre, a Szolnok azt csinálta, amit ilyenkor kell. Éppen ezért nem szabad ilyen gólokat kapnunk.”
„Egy góllal ma jobbak voltunk az Újpestnél. A vezető találat után zártan tudtunk védekezni, sok helyzete nem volt az Újpestnek. A Videotont és egy-két, az élmezőnyhöz tartozó együttest leszámítva kicsi a különbség a csapatok között, sokszor aki mentálisan jobban bírja, az szerzi meg a győzelmet” – nyilatkozta Simon Antal, a Szolnok trénere.

Az első percekben a sérült Remili Mohamedet nélkülöző szolnokiak átlövésekkel próbálkoztak, ám Némedi Norbert és Milos Jokics próbálkozása is csak átmeneti veszélyt jelentett.

Néhány percnyi, ívelgetős játékkal telt perc után egyre inkább az Újpest vette át a kezdeményezést, amely Balogh Balázs találatában „csúcsosodott ki”, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt.

A félidő közepén váratlanul ismét a Szolnok került fölénybe, Braniszlav Vukomanovics rendre veszélyesen végezte el a pontrúgásokat, egyik jobb oldali szöglete után Balogh Balázs csak a kapufa segítségével tudott nagyot menteni.

A 31. percben megszerezte a vezetést Simon Antal csapata: az aktívan játszó Jokics a pálya talajával is megküzdve futott el a jobb oldalon, majd remekül csavart középre, ahol Fitos Lászlóval senki nem érkezett – Nikola Mitrovics egyszerűen megfordult a másik irányba –, így 13 méterről kilőtte a bal alsót. 1–0

Az Újpest az első félidőben nem tudott érdemben reagálni a hazai vezetésre – jellemző, hogy a szögletarány 7:0 volt a szolnokiaknak –, és ezen sokáig a szünetbeli két Mészöly Géza-csere sem változtatott, a második negyvenöt perc első felében egyetlen kapu felé tartó lövés sem volt, igaz, a hajrára felpörgött a mérkőzés.

A 66. percben növelhették volna előnyüket a pirosmezesek: Némedi 15 méterről leadott lövése után Balajcza Szabolcs védett, de a kipattanót Nenad Djurovics még kapura tudta stukkolni – a labda a lécről pattant ki a pályáról!

Az Újpest a hajrában többször a kapuja elé szorította a Szolnokot, de nagy helyzetet képtelen volt kialakítani, így sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzésén is képtelen volt a hálóba találni. A sereghajtó 1–0-ra legyőzte a lila-fehéreket.

SZOLNOK–ÚJPEST 1–0