Futsal NB I: az ETO kilencet vágott a finálé első mérkőzésén

2011.06.02. 21:11
A címvédő Rába ETO 9–3-ra nyert hazai pályán a Berettyóújfalu ellen a futsal NB I döntőjének első mérkőzésén. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Ami késik, nem múlik. Ez igaz volt a mai mérkőzésre is, amely fél órával később kezdődött, mivel a vendégek nem értek időben Ikrénybe. Itt játszották ugyanis a döntő első felvonását, mivel a Győri Általános Vásár miatt a Magvassy-sportcsarnok ezúttal nem állt rendelkezésre.

A hazaiak az eltiltott Madarász János mellett a két hazautazott brazilt, Nerist és Morenót nélkülözték, míg a második oldalon Nagy Tamás és Rábl János sérülés, a román Tony Safar pedig válogatott kötelezettségei miatt hiányzott.

A vendégcsapat hátrányban rendre vészkapussal játszott, ám ez csak az elején vezetett eredményre, az első győri gól után még egyenlíteni tudott a trónkövetelő, félidőben azonban már 3–1-re vezetett az ETO.

A második félidőben egyre nagyobb lett a különbség a két fél között, és végül 9–3-as hazai siker született.

FUTSAL NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 9–3
Gólszerző: Al-Ioani (3., 24.), Dróth (14., 37.), Lódi (18.), Amrani (30., 36), Gál I. (31. – öngól), Gyurcsányi (33.), ill. Nyéki (11.), Nagy I. (30., 31.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az ETO javára.

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
FTC 6X6 Taxi–Colorspectrum Aramis 6–5 (0–0, 1–1, 2–2) – hatméteresekkel.
Gólszerzők a rendes játékidőben és a hosszabbításban: Kun (34.), Fekete (48.), ill. Németh (31.), Nagy G. (49.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Ferencváros javára.