Garami jó cseréivel fordítva nyert az MTK

2010.11.12. 19:02
Tischler Patriknak (balra) nem jött össze a gólszerzés, társainak viszont igen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 14. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK hazai pályán 0–1-ről fordítva 2–1-re legyőzte a Lombard FC Pápát. A vendégek egy védelmi hibát követően David Solomon Abwo góljával szerezték meg a vezetést, amelyet negyed órával a vége előtt Könyves Norbert egyenlített ki, mielőtt a csereként beálló Eppel Márton eldöntötte a találkozót.

Villámgyorsan bekezdtek a csapatok, és már a 4. percben vezethetett volna a Pápa: az MTK védők hibáit kihasználó Marics visszapasszolt labdáját Abwo csak a blokkba tudta lőni.

Alig egy perccel később már az MTK, konkrétan Tischler szerezhetett volna kétszer is gólt, előbb azonban Kanta mesteri indítása után a jobb oldali kapufára lőtt, majd a kipattanót négy méterről az üresen tátongó bal sarok helyett a léc fölé fejelte.

Valamivel az első negyedórát követően előbb Abwo lekészítését követően Bárányos lapos lövését szedte ki Szatmári a bal alsó elől, majd Vukmir löbbölését Könyves lőhette 7 méterről, kissé balról kapura, kevéssel azonban mellé szállt a labda.

A 21. percben egy nagy beadás után Marics fordult le emberéről, és lőtt 6 méterről, balról kevéssel a bal alsó mellé, majd a játékrész utolsó percében Rebrik távoli lövését kellett levegőben úszva hárítania Szatmárinak, a kettő között azonban visszább vettek a csapatok, és nem forogtak veszélyben a kapuk.

A folytatásban az volt a fő kérdés, hogy a találkozó elején és a hajrában látott sok helyzetet vagy nem túl tempós mezőnyjátékot láthat a kilátogató publikum. Alig öt percet kellett várni, hogy előbbi mellett tegyük le voksunkat, előbb Szabó megpattanó lövését követhette volna hazai ziccer, ha a lesen álló Könyves hagyja a labdát az érkező Eppelnek, majd Gyömbér 23 méteres lökete Szatmáriról pattant a bal oldali kapufára.

Bár tíz perc viszonylag eseménytelen idő következett, egy óra játék után felgyorsultak az események, és ugyan Tóth távoli lövését még magabiztosan fogta Szatmári, Szekeres hazaadását kicsit talán magát is féltve csak Abwóba lőtte, a pápai támadó pedig 7 méterről a menteni igyekvő Vadnai mellett a kapuba továbbította a labdát (0–1).

Még egy perc sem telt el, és máris egyenlíthetett volna az MTK, Szűcs azonban ekkor még bravúrral hárította a csereként beálló Eppel 13 méteres próbálkozását. Az utolsó negyedórát sokkal jobban nem kezdhette volna a fővárosi csapat, az egy perccel korábban beálló Nikházi két parádés indítással szolgálta ki csapattársait: előbb Könyves vitte el a labdát a fél pápai védelem és Szűcs mellett, mielőtt a kapuba helyezett (1–1), majd Eppel lőtt egy pattanást követően a lécről a hálóba vágódó gólt (2–1).

Újabb találat ezt követően már nem esett, így az MTK 2–1-re nyert, sikerével pedig feljött a 9. helyre.

1. Videoton FC 13 9 2 2 29–15 +14  29
2. ZTE FC 13 8 2 3 26–18 +8  26
3. DVSC-TEVA 13 7 3 3 27–17 +10  24
4. Lombard Pápa Termál FC 14 7 1 6 25–22 +3  22
5. Ferencvárosi TC 13 7 1 5 20–19 +1  22
6. Paksi FC 13 6 3 4 21–17 +4  21
7. Budapest Honvéd 13 6 3 4 18–14 +4  21
8. Kaposvári Rákóczi 13 6 2 5 19–18 +1  20