Gól nélküli döntetlent játszott a Vasas a Videotonnal

2011.09.17. 17:02
Alves (középen) sem tudta feltörni a Vasas védelmét (Fotó: Németh Ferenc)
Az NB I 9. fordulójában a tizenharmadik helyezett Vasas a hatodik pozícióban álló Videotont fogadta. Az első félidő nem hozott gólt, és futballt is csak ritkán, de a némileg fogyaszthatóbbra sikerült második játékrészben sem született találat.

Furcsa érzésekkel hallgatta a kezdő sípszót Marijan Vlak, a hazaiak horvát edzője, aki egykoron a Videotont is irányíthatta, ráadásul most három olyan játékosa is – Simek Péter, Juszuf Dajics és Farkas Balázs – akad, aki szokásos-érdekesebb körülmények között távozott Fehérvárról.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Vasas-Híd?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A bajnokcsapat mestere három magyar játékost nevezett kezdőjébe (Vaskó Tamást, Gosztonyi Andrást és Sándor Györgyöt), és a kispadra ültette Tóth Balázst, akit a hét elején igazoltak a Genktől. Vlak csapatában ellenben hét magyar labdarúgót is találhatott a szemfüles megfigyelő, a cseresorban is mindössze kettő légióst (a fehérváriaknál oda is jutott négy, Tóth Balázs, Nikolics Nemanja és Nagy Dániel mellé). Az első félidőben technikai K.O.-val győztek a labdakezelési hibák a futball fölött, jellemző mozzanata volt ennek a játékrésznek, amikor a vendégeknél az edző egyik asszisztense Brandao 15. bosszantó bakija után mérgében öklével verte a kispad plexijét.

A többiek sem parádéztak éppen, így csak két érdekesebb jelenetről számolhatunk be ebből a félidőből: Katona Máté a bal szélen pár méterről kapura lőtt, a labda megpattant Vaskó Tamáson, de Tomás Tujvel lábbal és bravúrral védett a rövid sarok előtt; a másik oldalon André Alves kényszerítőzött szépen Dusan Vasziljeviccsel, és utóbbi 15 méterről centikkel trafált a bal sarok mellé.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Videoton?

Keményen védekezett és támadt le a Vasas a második játékrész elején, mégis rögzített helyzetekből veszélyeztetett: mindkét lehetőségnél Marko Simic fejelt nem sokkal a kapu mellé. A másik oldalon egy menetrendszerű Álvaro Brachi-szabadrúgást paskolt ki a léc alól Lubos Ilizi, majd nagy helyzetben Vasziljevics találta el rosszul a játékszert. A hajrá felé közeledve sor került a szokásos cserékre, közülük a vendégeknél Walter Lee hozott némi lendületet a játékba, a hazaiaknál Ferkó Csaba pedig egy élményszámba menő lövéssel és egy gólpasszal felérő beadással hívta fel magára a figyelmet.

A hajrára fordulva a megsérült Vaskó Tamás helyére beállt Tóth Balázs. A 82. percben Walter Lee ívelte be jobbról a labdát, amelyet Ilizi hatalmasat vetődve éppen rossz helyre, Alves elé ütött ki, de a brazil hat méterről a kapu felé lőtt. Az utolsó percben Sándor György próbálkozott gólszerzéssel 16 méterről, de lövése után az egyik védőn megpattanó labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A nem túl színvonalas találkozón mindkét gárda kihagyta helyzeteit, így a döntetlen igazságosnak mondható.

A Videoton a szezon ötödik idegenbeli bajnokiján is nyeretlen maradt, három vereség mellett második döntetlenjét érte el, gólaránya ezeken az összecsapásokon 1–5. Vlakkal eközben továbbra is veretlen a Vasas. A Komjáti Andrást váltó horvát szakember harmadik döntetlenjét érte el a piros-kékekkel, a Ferencvárost pedig legyőzték.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

„MÁS AZ EREDMÉNY, HA NEM TŰZŐ NAPON JÁTSZUNK”

„Mi minden meccsen a győzelemre játszunk, most sem tettünk másként, de a jó képességű csapat ellen ez végül nem sikerült, így elégedettnek kell lennünk az egy ponttal – értékelt Marijan Vlak az összecsapást közvetítő Sport Televízióban. – Az akarat megvolt bennünk a győzelemhez, de hiányzott hozzá a játék. A hátsó alakzatot sikerült jól megszerveznünk, stabillá tennünk, viszont a középpályán és a támadásban még akad tennivalónk. Ezektől függetlenül elégedettek vagyunk a döntetlennel.”