Gyors gólváltás után győztes ZTE-fejes a hosszabbításban

2010.10.22. 21:11
A ZTE a hajrában szerezte meg a győztes gólt (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszeg a 11. fordulóban a Vasast fogadta. Az első félidő kiegyenlített játékot és egy-egy komolyabb helyzetet hozott mindkét oldalon. A második félidőben egy gyors gólváltás után úgy nézett ki, hogy döntetlennel zárul a találkozó, a ZTE azonban a hosszabbításban megszerezte a győztes találatot, folytatva ezzel jó hazai sorozatát.

Csank János, a hazaiak vezetőedzője folytatatta volna a jó sorozatot, és hazai környezetben ismét begyűjtötte volna a három pontot csapatával. Ehhez képest az első félidő inkább kiegyenlített játékot hozott, a csapatok elsősorban mezőnyben birkóztak egymással.

A Vasas inkább a kontrákra rendezkedett be, de a támadásaikba nekik is több hiba csúszott. A 16. percben Illés Gyula passzolt a tizenhatoson belül Rajcomarhoz, aki Simon Attilával kényszerítőzött, majd hét méterről a bal alsó mellé lőtt.

Pár perccel később Végh Zoltán vesztett labdát az alapvonalnál, Simon A. fordulásból próbált kapura lőni, de a Vasas hálóőre javította hibáját, és védeni tudott.

Az első félóra végén az addigi legnagyobb lehetőség maradt ki, amikor Lázok János passzolt a berobbanó Mundi Roland elé, aki 12 méterről lőtt, de Vlaszák Géza nagy bravúrral, lábbal hárított.

A szünetben minden bizonnyal a jobb folytatásban bíztak a szurkolók, ám ez nem jött még jó ideig, a folytatás sem bővelkedett helyzetekben. Csank János cserékkel próbálta meg felrázni csapatát (Ahmet Delic és Barna Zsolt lépett pályára), ami sikeresnek bizonyult.

Bár előbb a Vasas került előnybe a 70. percben: Lázok végzett el jobbról szabadrúgást, amit Dusan Mileusznics 10 méterről a bal alsóba fejelt.  0–1

Nem telt el sok idő, és már döntetlent mutatott az eredményjelző: Illés adott középre, Végh Simon A. szorításában csak öklözni tudott, a kipattanót azonban Rajcomar 15 méterről a kapu közepébe bombázta. 1–1

Ezután a hazaiak kockáztattak többet a győztes gól megszerzéséért, de ez egy ideig nem akart összejönni. Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy kialakult a végeredmény, jött a vendégek szempontjából egy végzetesnek bizonyuló hazai szöglet, ami után Matej Miljatovic az ötösről a kapu bal oldalába csúsztatott, megszerezve a hazaiaknak a győztes gólt.  2–1

A középkezdésre már idő sem volt, a ZTE folytatta jó hazai sorozatát, és pillanatnyilag a második helyen áll a tabellán.