A Paks legyőzte a Honvédot, és kiharcolta a bentmaradást

2010.05.19. 20:08
A labdarúgó Soproni Liga 29., utolsó előtti fordulójában a Paks hazai pályán Kiss Tamás és Böde Dániel góljával 2–1-re legyőzte a Honvédot. A kispestiek találatát Angelo Vaccaro tizenegyesből szerezte. Miután a Nyíregyháza döntetlent játszott a Haladással, a Paks jövőre is az első osztályban szerepelhet.

A látszat csal, a Honvéd nem sokat támadott a Paks ellen (Fotó: Havran Zoltán)
A látszat csal, a Honvéd nem sokat veszélyeztetett a Paks ellen (Fotó: Havran Zoltán)

A Honvéd szombaton a 15. helyen álló Nyíregyházával játszott 1–1-es döntetlent, ma pedig a Szparit két ponttal megelőző, 14. helyezett Pakshoz látogatott.

A találkozó hazai helyzettel indult, Lisztes Krisztián már az első percben helyzetbe került: 18 méterről leadott jobblábas lövése fél méterrel ment a jobb kapufa mellé.

Kiss Tamás kapott egy labdát a jobb oldalon, beadás helyett azonban kapura lőtt, a labda megpattant egy Honvéd-védőn, majd visszakerült Kisshez, aki 13 méterről kapásból, jobbal a jobb sarokba lőtt. 1–0

Az első negyedórában nagyon nyomott a Paks, előbb Vayer Gábor 17 méterről leadott nagy erejű lövését ütötte ki Tóth Iván, majd Tököli Attila hat méterről lőtte a labdát a kispesti kapusba. Mindkét akciónál a gólszerző Kiss Tamás volt az előkészítő.

Kifejezetten jó iramú volt a találkozó, a kiesés elől menekülő Paks nagyon igyekezett, de a Honvéd sem hagyta magát. A 17. percben egy formás Honvéd-akció végén Zsolnai Róbert lőtt 22 méterről, lövését azonban Kovács Attila magabiztosan fogta. Az ellentámadásból Vayer passzolt Liszteshez, aki 14 méterről célozta meg a vendégek kapuját, Tóth Iván lábbal hárított.

A félidő második felére visszavettek a csapatok, a kapuk nem forogtak veszélyben. Közben megérkezett a hír Paksra, hogy a Haladás 1–0-ra vezet a Nyíregyháza ellen, így a Paks biztos benn maradónak vallhatta magát. Ennek ellenére nem bízták a véletlenre Kis Károly játékosai: a 44. percben Böde Dániel növelte a hazaiak előnyét, Vayer balról érkező beadását fejelte nagy erővel a jobb sarokba. 2–0

A második félidőben a biztos vezetés birtokában nem sokat támadott a Paks, a kispestiek pedig csak a játékrész elején próbálkoztak néhány lövéssel, majd ők sem vitték túlzásba a támadások építését.

A 81. percben büntetőt ítélt Kassai Viktor játékvezető, Bojtor László fejelte le a labdát Abrahamnak, akit Fiola Attila lerántott. A megítélt büntetőt Angelo Vaccaro a balra vetődő kapus mellett a jobb sarokba lőtte. 2–1

Érdekesség, hogy bár helyzet alig volt a második félidőben, Kassainak hét sárga lapot is ki kellett osztania.

A második félidőben a biztos vezetés birtokában nem sokat támadott a Paks, a kispestiek pedig csak a játékrész elején  próbálkoztak néhány lövéssel, majd ők sem vitték túlzásba a támadások építését.