Haladás: győzelemmel felérő döntetlen a Vidi ellen

2013.12.01. 18:25
Halmosi Péterék emberhátrányban sem hagyták magukat (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójának záró mérkőzésén a Haladás ember- és gólhátrányba került az első félidőben a Videoton ellen odahaza, de a szünet után egyenlíteni tudott. A hajrában még egy hazai játékost kiállított Kassai Viktor, de ez is kevés volt a bajnoki címre törő fehérváriaknak a győztes gól megszerzéséhez.

NB I
16. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Videoton FC 1–1 (Ugrai 61., ill. Nikolics N. 40. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Igazi Dávid a Góliát elleni csataként harangozták be a hazaiak Videoton elleni bajnokijukat, elismervén, hogy ellenfelük minden mutatóban jobb náluk, majd ahogyan az a nagy mérkőzés előtti „altatás" után dukál, valósággal lerohanták őket. Simon Ádám kapufával, Radó András egy távoli bombával jelezte, hogy készek meglepni a négy magyar születésű játékossal felálló bajnokesélyest, és a Vidi bizony nem találta ellenszerét a szombathelyiek lelkes játékának.

A Haladás sokkal jobban alkalmazkodott a borzalmas minőségű pályához (igaz, bőven volt alkalmuk hozzászokni a rögös gyepszőnyegekhez és sárbuckákhoz), de a félidő vége felé egy nem mindennapi eset után kétszeresen is hátrányba került: a lesérült Schimmer Szabolcs helyére beállt Rajos Gábor első érintésével lerántotta az ötösön Nildo Petrolinát, ezért ő piros lapot kapott Kassai Viktortól, a vendégek pedig egy jogos büntetőt, amelyet Nikolics Nemanja értékesített. 0–1!

A peches Rajos pedig elmondhatja magáról, hogy labdába sem ért egy mérkőzésen, amelyen így is főszerepet játszott...

Megzavarta a gól a Halit, idegesen, kapkodóan, szétesően futballozott a félidő hátralévő perceiben, Nildo Petrolina pedig kis híján góllal büntetett, de lövése a kapufán csattant.

Bátor támadójátékkal kezdett a pihenőt követően a Haladás, és ez meghozta gyümölcsét, a szerb-magyar Bosnjak Predrag szép előkészítését Ugrai Roland közelről a kapuba helyezte: 1–1!

Hamarosan újra közel járt a gólszerzéshez a zöld-fekete csapat, Paulo Vinícius kis híján öngólt szerzett, de Juan Calatayud lábbal hatalmasat védett, inkább ösztönösen, mint tudatosan. José Gomes Filipe Oliveira és Zé Luis beküldésével frissítette csapatát, előbbi első labdaérintéséből betalálhatott volna, ha nem töri el a labdát ziccerben. A hajrá felé közeledve egyre veszélyesebben nyomott a Videoton, az utolsó tíz percre fordulva pedig nagy esélyt kaptak a fehérváriak, ugyanis Iszlai Bence begyűjtötte második sárgáját is.

Beállt Kleinheisler László is, Juhász Roland pedig előrement középcsatárnak, de nem hiába űzte-hajtotta a hazai szurkolósereg kedvenceit, azok kiharcolták a győzelemmel felérő döntetlent.