Három büntető és hat gól a kecskeméti rangadón

2010.08.21. 22:00
Először nyert a bajnokságban a Kecskemét(Fotó: Hegedűs Gábor)
A Kecskeméti TE 4–2-re nyert hazai pályán az újonc Szolnok ellen a labdarúgó NB I 4. fordulójában. A lila-fehérek már az első játékrészben négy gólt szereztek Francis Litsingi duplájának, illetve Simon Attila és Balogh Béla góljának köszönhetően. A vendégektől Alex és Mohamed Remili szépített.

A forduló előtt még nyeretlen, eddig mindhárom meccsét elvesztő Kecskemét a veretlen, bár csak két bajnokit játszó újonc Szolnokot fogadta, s a hazai gárda a mérkőzés elején a kapujához szögezte ellenfelét.

A 2. percben Foxi Kethevoama rázta le Hegedűs Gyulát, betört a tizenhatoson belülre, ahol a védő lerántotta, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Simon Attila higgadtan a bal alsó sarokba lőtte.1–0

Alig telt el négy perc, és már másodszor kellett középkezdéshez vonulnia a Szolnoknak. Foxi ívelt be középre, Francis Litsingi érkezett, és hét méterről a kapu jobb oldalába bólintott. 2–0. A két gyors gól megfogta a vendégeket, míg a hazaiak tovább rohamozták a kaput, de újabb helyzetet nem tudtak kialakítani.

Aztán a 17. percben a semmiből szépített az újonc. Pető Zoltán szabadrúgását védte nagy bravúrral Ribánszki László, azonban a kipattanóra érkezett Igor Pisanjuk, aki ismét kapura lőtt, s bár a szlovák kapus hárítani tudott, a labda Alex elé került, aki közelről a hazai kapuba helyezett. 2–1

Bár éledezni látszott a szolnoki csapat, a hazai lila-fehérek ismét kétgólosra növelték előnyüket. A 20. percben ismét Foxi volt az előkészítő, beadását az MTK-tól szerződtetett Balogh Béla bólintotta hat méterről a hálóba. 3–1

Ezután visszavett a tempóból a KTE, jobbára a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk nem forogtak veszélyben. A szünet előtt ismét villant a hírös város csapata. A 44. percben a remekül játszó Foxi löbbölte be a labdát a védők mögé, amely Vladan Csukicshoz került, akinek 12 méteres lövését bravúrral védte Rézsó Péter, azonban a kipattanót Litsingi a kapu közepébe lőtte. 4–1

A második játékrész elején Foxi került nagy helyzetbe egy kényszerítő után, de a kapust és a kaput is átemelte. A vendégtől Pető próbálkozott ismét szabadrúgásból, de a labda elkerülte a bal felső sarkot.

A meccs színvonala visszaesett, a 75. percben pedig ismét egy büntetőt láthattak a nézők. A csereként beálló Joseph Ngalle bokáját koccantotta össze Bori Gábor, a megítélt tizenegyest Remili Mohamed értékesítette. 4–2. Tíz perccel később ismét tizenegyest kapott a Kecskemét, miután Sindou Dossót buktatta Molnár Zoltán – a védőt kiállította a bíró –, azonban a sértett büntetőjét Rézsó hatalmas bravúrral védte, így maradt a 4–2.

1. Videoton FC 4 2 2 8–2 +6  8
2. DVSC-TEVA 3 2 1 10–4 +6  7
3. Kaposvári Rákóczi 4 2 1 1 6–4 +2  7
4. Ferencvárosi TC 4 2 1 1 6–6 0 7
5. Vasas 4 2 1 1 7–8 –1  7
6. MTK Budapest 3 2 1 6–6 0 6
7. Újpest FC 4 1 3 4–3 +1  6
8. Lombard Pápa Termál FC 3 1 1 1 5–3 +2  4