Három gólnál megállt a Debrecen

2012.04.22. 20:36
Meyé (jobbra) góllal vette ki a részét a Loki sikeréből (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 25. fordulóját az éllovas pozíciójából váró Debrecen a kiesés ellen harcoló Kaposvárt fogadta a kör záró mérkőzésén. A hazaiak az első félidőben három gólt szereztek, és könnyedén otthon tartották a három pontot, így visszaelőzték a Diósgyőrt megverő üldözőjüket, a Győri ETO-t.

Az éllovas Debrecen és a kiesés elkerüléséért harcban álló Kaposvár összecsapása előtt azt elemezték a hazai játékosok és a szakértők is, hogy miért zavarodik meg mostanában gyakran attól Kondás Elemér bajnokaspiráns együttese, ha előnybe kerül – ez sok mindent elmondott a bajnoki előtti esélyekről.

Dzsudzsák Balázs is kilátogatott a meccsre

Nem is csalódtak azok, akik sokgólos mérkőzésre és az 1–0 után megtorpanó Debrecenre számítottak, igaz, a hajdúságiak ezúttal megemberelték magukat: az előretörő Korhut Mihály bombagólja után kétségkívül egy húszperces üresjáratot láthattunk tőlük, veszélyes kaposvári megmozdulásokkal (főszerepben a ziccert hibázó Miroszlav Grumiccsal), de aztán Roguy Méyé a kapuba bólintotta Szakály Péter remek középre adását, majd Selim Bouadla tekert egy szabadrúgást a jobb sarokba félmagasan. Ezzel ő is, akár csak az első két találat jegyzője, első bajnoki találatát szerezte debreceni színekben.

Ez utóbbi találatban benne volt egy picit a vendégek kapusa, Lubos Hajdúch is, de edzője, Sisa Tibor csak lemondóan legyintett egy bánatosat, és alighanem elkezdett saját csapata, valamint az utolsó előtti Vasas hátralévő sorsolásán morfondírozni.

A második félidő elején lassan csordogáltak az események, egy szép Méyé-lövéstől eltekintve. Nem igazán szaggatta az istrángot a DVSC, a Kaposvár viszont képes volt arra, hogy kapott gól nélkül is nehéz helyzetbe kerüljön, ugyanis a már amúgy is több sérülttel bíró csapatból Zsók Józsefet és Farkas Péter is kidőlt. A két kényszerű és az egy önként vállalt csere nem segített a Rákóczin; igaz, a Debrecent sem dobta fel éppen a Luis Ramos, Yannick, Farkas II Balázs trió beállása. A hazai szurkolókat és vezetőket pedig az törte le, hogy a legvégén a kitörő Grumicsot teljesen fölöslegesen lebirkózta Korhut, akit teljesen jogosan kiállított a játékvezető, Vad II István.

Az érdekes, élvezhető első félidő után visszazuhantunk tehát a magyar NB I rögvalóságba, de így is fontos három pontot szerzett a Debrecen és visszaelőzte az odahaza a Diósgyőrt elverő Győrt, tovább küzd a bennmaradásért a Kaposvár.

Folytatódik tehát az aranyharc: a következő fordulóban a Debrecen Diósgyőrbe látogat, a Győr Kecskemétre, majd az ETO Parkban május hatodikán mérkőzik meg a két bajnokesélyes.