Hatalmas Haladás-hajrá, döntetlen a zöld-fehér rangadó az ETO ellen

2011.04.22. 19:04
Alekszidze két gólja is kevés volt a győri sikerhez a Haladás ellen (Fotó: Németh Ferenc)
A Győri ETO FC hazai pályán már megnyert meccset adott döntetlenre a Haladás ellen a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Az ETO Rati Alekszidze két góljával a 81. percig 2–0-ra vezetett, ekkor azonban Kenesei Krisztián szépített, Tóth Péter pedig a 91. percben fejjel megszerezte a szombathelyiek egyenlítő találatát is.

Az ETO és a Haladás, azaz két, a középmezőnyhöz tartozó együttes csapott össze egymással a labdarúgó NB I 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. A Győr igencsak jó formát tanúsít, amióta Csertői Aurél a csapat vezetőedzője, hiszen öt meccsén veretlen maradt. Idegenben elért három döntetlenje mellett mindkét hazai találkozóját győzelemmel zárta. Csertői elsődleges célja a hazai mérleg százszázalékos megtartása volt.

Ugyanakkor a Haladás legutóbb legyőzte a bajnokságot nagy fölénnyel vezető Videotont. Aczél Zoltán csapata viszont ebben a szezonban még nem nyert idegenben bajnokit.

Ősszel a két csapat 3–3-ra végzett egymással. Érdekesség, hogy Csertői Aurél akkor még a szombathelyiek kispadján ült.

Az első félidő ígéretesen indult, már ami a tempót illeti. Az ETO és a Haladás sem állt be védekezni (a hazai csapattól ez mondjuk eleve elvárható), de hiába a sok támadás, akció, kifejezetten nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

A 18. percben Dudás Ádám 14 méterről elpöckölte a labdát Rózsa Dániel mellett, de a labda elkerülte a jobb kapufát. A Haladásnál Kenesei Krisztiánnak, illetve Sipos Norbertnek voltak próbálkozásai, de távoli lövéseik nem jelentettek komoly veszélyt Szasa Sztevanovics kapujára.

A 25. perc után visszaesett az iram, inkább a mezőnyben pattogott a labda, és a félidőig nem született gól.

A fordulás után aktívabb volt az ETO, és fölényét tíz perc elteltével gólokra váltotta. Két perc alatt Rati Alekszidze duplázott. Rózsa az első gólnál nem volt túl magabiztos, Alekszidze éles szögből leadott lövését fognia kellett volna (55. perc), míg a másodiknál a védelem lestaktikája mondott csődöt (57. perc). 2–0

Eddig a pillanatig a Haladás támadásai nem voltak igazán veszélyesek, de ami ezután következett, arra már minden szombathelyi drukker csettinthetett. A Haladás ugyanis feltámadt.

A hajrában Kenesei Krisztián gondoskodott róla, hogy az utolsó néhány perc izgalmas legyen. Kenesei a 81. percben nagyszerű egyéni akció végén 13 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Gyönyörű találat volt. 2–1

A szombathelyiek óriási energiákat mozgósítottak az egyenlítés érdekében. A védekezés kárára többen csatlakoztak a támadásokhoz. Ám hiába nyílt ki hátul a Hali, a Győr nem tudott élni a lehetőséggel. Sőt!

A 91. percben jött az igazi dráma. Tóth Péter mesterien fejelt a kapu bal oldalába egy nagyszerű indítás után, a csereként beállt Radoszavljevicsnek esélye sem volt a védésre. Ez is gyönyörű gól volt. 2–2

Az ötperces hosszabbítás utolsó perceiben már nem változott az eredmény, a Haladás bátor támadójátékának köszönhetően a hajrában egy ponttal távozott az ETO Parkból.

GYŐRI ETO–HALADÁS 2–2

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Győri ETO FC–Haladás 2–2 (Alekszidze 55., 58., ill. Kenesei K. 81., Tóth P. 91.)