Hatgólos döntetlent játszott a Győri ETO Kecskeméten

2011.05.06. 19:06
Hat gólt láthattak a nézők Kecskeméten (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 27. fordulójának nyitó mérkőzésén a Kecskemét hiába vezetett 3–1-re a Győri ETO ellen, végül 3–3-as döntetlen született. A hazaiaktól Goran Vujovics, Tököli Attila és Foxi Kethevoama volt eredményes, míg a Rába-partiaktól Marko Dinjar, Linas Pilibaitis és Dudás Ádám talált be.

Két 34 pontos csapat találkozott pénteken kora este a kecskeméti Széktói Stadionban. A hazaiak remek formában várhatták a Győr elleni összecsapást, ugyanis a bajnokságban legutóbbi három mérkőzésükön hét pontot gyűjtöttek, ráadásul a Zalaegerszeg ellen bejutottak a Magyar Kupa döntőjébe.

BOCSÁNATOT KÉR-E VÁGNER ÚR? – REAKCIÓ
„Csapatom fáradtan vágott neki a mérkőzésnek, így ahogy számítottam rá, nehéz feladattal néztünk szembe, persze ez nem lehet számunkra kifogás – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek Tomiszlav Szivics, majd a játékvezetői bizottság elnökének, Vágner Lászlónak üzent.

„Kíváncsi vagyok rá, hogy Vágner úr mit fog szólni a büntetőhöz. Hogy bocsánatot kér-e emiatt. Hiszen semmi sem történt, hozzá sem értek a győri játékoshoz, csak feldobta magát, el se hiszem…” – mondta a szerb tréner.

Csertői Aurél szerint a győzelmet is könnyen megszerezhették volna Kecskeméten. „Meccslabdát hibáztunk a 93. percben. A három rúgott gól nem rossz, de három kapott találatot nem szabad megengedni magunknak. A futballt mi játszottuk, az ikszet megérdemeltük, a mutatott játékkal így elégedett lehetek, de az eredménnyel nem.”

Már a 2. percben egy kellemetlen átlövéssel kezdett a KTE, de Ebala erős kísérlete centikkel elkerülte a jobb kapufát. Egy perc sem telt el, amikor Ji-Paraná válaszolt, de 16 méterről, a kapuval szemben célt tévesztett.

A 6. percben egy remek egyéni megoldás után megszerezte a vezetést a hazai csapat. Foxi Kethevoama passzolt a tizenhatoson belül Goran Vujovicshoz, aki kapásból emelt a bal felső sarokba. 1–0

A gól mindkét csapatot, ha csak rövid időre is, de felpörgette. Hazai oldalon előbb Farkas István csúsztatott közelről Szasa Sztevanovics kezébe, majd a győri Vladimir Djordjevics nagy helyzetben, öt méterről kapu fölé fejelt, míg Marko Dinjar lapos lövését védte vetődve Ribánszki László.

Ezután viszont folyamatos mezőnyjáték alakult ki, csak ritkán jutott el egyik csapat a másik kapujáig, helyzet nem alakult ki. A 34. percben szinte a semmiből egyenlített Csertői Aurél csapata, igaz nagy szerencse is kellett a gólhoz. Marko Dinjar akart volna beadni a bal oldalról, ám labdája Gyagya Attila lábán felpattanva a nyújtózkodó Ribánszki felett a kapuba hullott. 1–1

A hátralévő időben említésre érdemes esemény már nem történt, így döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész is remekül kezdődött Tomiszlav Szivics együttese számára. Tököli Attila kapott labdát a tizenhatos előterében, majd egy szép csel után higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. 2–1

Ezután viszont nagyot esett a meccs színvonala. Főleg a mezőnymunka dominált, helyzetek alig-alig alakultak ki a kapuk előtt. Tököli veszélyes lövése jelentett némi izgalmat. A 77. percben Csukics szerzett labdát a vendégek térfelén, majd Foxi elé tálalt, aki 15 méterről, nagy erővel és a keresztléc segítségével a kapuba bombázott. 3–1

Három perccel később büntetőhöz jutott a Győr. miután Völgyi Dánielt buktatták a tizenhatoson belül. A labda mögé Linas Pilibaitis állt, és higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. (3–2) A hidegzuhany pedig hét perccel később érkezett a hazaiak számára, amikor a csereként beálló Dudás Ádám kapott remek kiugratást, egyedül törhetett kapura, bemutatta a lövőcselt, majd pimaszul a kapuba emelt a kifutó kapus fölött. (3–3)

Sőt, a győzelem is a vendégek kezében volt, de Dinjar ziccerben hibázott, így maradt a 3–3-as döntetlen.

KECSKEMÉT–GYŐR 3–3