Hazai vereséggel mutatkozott be Bene Ferenc a Lombardnál

2011.10.29. 17:08
Ferenczi István gólja nem sokat ért a hazaiaknak (Fotó: Németh Ferenc)
Az NB I 14. fordulójában a nemrégiben edzőváltáson átesett Lombard FC a bajnoki címvédő Videotont fogadta. Egy ideig úgy tűnt, győzelemmel debütál a pápai kispadon Bene Ferenc, ám a Videoton végül fordítani tudott.
A Videoton elrontotta Bene Ferenc pápai debütálását

„Egy nap alatt nem tudok csodákat művelni" – vélekedett a kezdő sípszó előtt Bene Ferenc, aki most debütált a pápaiak kispadján, majd megdicsérte elődje, Véber György munkáját. A kezdőben nem is regisztrálhattunk „földindulást", ahogyan az várható volt, a vendégeknél viszont az elmúlt idény gólkirálya, André Alves a kispadon foglalt helyet sérülése miatt, és Nikolics Nemanja kezdett helyette. Utóbbi jelentkezett a mérkőzés első lövésével, majd a hazai renitens, a Vébernél posztjával ki nem békülő szerb Goran Marics passzából került gólhelyzetbe Lovrencsics Gergő, de lövését Tomás Tujvel szépen hárította.

Az első negyedóra végére Sándor György tette nyilvánvalóvá, hogy egy magyar válogatott középpályás is rendelkezhet rossz rúgótechnikával, hiszen két ziccert is elrontott. Csatlakozott hozzá ebben a műfajban Gosztonyi András is, pontosabban Szűcs Lajos adta bele 38 évének minden rutinját egy pompás kivetődésbe. Az első félidő mozgalmas része ezzel le is zárult, de még belefért, hogy egy szöglet után Ferenczi István három méterről az égbe bombázzon, Sándor pedig hat méterről is mellé emeljen.

Nem Sándor 45 perce volt ez, jellemző módon a végén Tóth Balázs életerős szabadrúgását a hátával tisztázta kirúgásra a pápai kapu előtt...

A második játékrész elején sem változott a két gárda alapfelállása: a hazaiak stabil védekezés mellett a jobb oldali Lovrencsics-elfutásokban bíztak, a vendégek pedig sokmozgásos váltásokkal operáltak az ellenfél tizenhatosa előtt.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Videoton?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hiába látszott ebben jóval több tudatosság, mint általában, pechjükre a pápai középső védelmi kettős, Rodenbücher István és Lasha Totadze sokáig csúcsformában játszott. Nem úgy másik oldali kollégáik, akik Tujvel kapussal az élen szinte gólt rúgattak Mariccsal az 60. percben.

Nem sokáig állt az 1–0 az eredményjelzőn, mert két középpályás (Sándor és Elek Ákos) helyére két csatárt cserélt be a Videoton, Brandaót és André Alvest, akik közül utóbbi első labdaérintéséből egalizált. Az új állás sem égett bele éppen az égőkbe, mert egy újabb Lovrencsics-beadásnál Ferenczi Istvánnak nem volt nehéz dolga, és egy lépésről a hálóba bombázott – ám André Alves kisvártatva egy szépen kivitelezett tekeréssel újfent egyenlített.

A szintén csereként beállt Nagy Dániel a hajrára fordulva a vezetést is megszerezhette volna a Videotonnak, de mentett előle a jó formában védekező Rodenbücher – ám még ki sem mérgelődte magát a vendégek mestere, amikor Nikolics Nemanja egy hosszú Nikola Mitrovics-indítás után pontosan emelt a kifutó Szűcs fölött a hálóba (2–3).

A végén a pápaiak hiába futottak az eredmény után, maradt a 2–3, azaz hazai vereséggel mutatkozott be Bene Ferenc a Lombard kispadján, fontos három pontot szerzett a Videoton.

SÁRGULHAT AZ IRIGYSÉGTŐL A DEBÜTÁLÓ EDZŐ

LOMBARD–VIDEOTON 2–3
NYILATKOZATOK

„Triplán sajnálom játékosaimat – mondta a lefújás után az érthetően csalódott szakember, Bene Ferenc, aki aligha ilyen bemutatkozásról álmodott. – Megemelem a kalapomat előttük, hiszen a második félidőben remekül játszottak az ellen a Videoton ellen, amely az ország legerősebb játékosállományával rendelkezik, harminc válogatott szintű futballistája van. Tőlünk Lovrencsics Gergővel kapcsolatban éreztem, hogy ő lehet a nyerési pontunk. Sajnos egy-két kétes esetben most is a kiscsapat ellen fújtak... Vannak sérültjeink, a Magyar Kupa-mérkőzés is sokat kivett belőlünk, de az első lépést megtettük."

„Nehéz, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl – értékelt a győztes gól szerzője, Nikolics Nemanja. – Erőnket mutatja, hogy kétszer is fordítani tudtunk, megérdemelten nyertünk. André Alves fantasztikus futballista. Immáron három éve ő az NB I legjobbja, szerettem vele már Kaposváron is együtt játszani. Most nem volt teljesen egészséges, de megmutatta: fantasztikus."

1. DVSC-TEVA 13 10 3 28– 8 +20 33
2. Győri ETO 14 10 1 3 23–12 +11 31
3. Diósgyőri VTK 14 7 3 4 22–17 +5 24
4. Budapest Honvéd 13 7 2 4 25–16 +9 23
5. Videoton FC 14 7 2 5 20–12 +8 23
6. Pécsi MFC 14 6 5 3 21–24 –3 23
7. Kecskeméti TE 14 6 4 4 24–19 +5 22
8. Paksi FC 14 5 5 4 29–30 –1 20