Hiába Lázár újabb gólja, a Siófok egy pontot elvitt Újpestről

2011.03.04. 21:03
Lázár (jobbra) válaszolni tudott az Újpest: döntetlen a vége (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában az Újpest a Siófokot fogadta a Szusza-stadionban. Az első félidő kevés helyzetet hozott, a folytatásban előbb Lázár Bence szerzett lesipuskás gólt, de a vendégeknek is megvolt rá a válaszuk Novák Alexisz révén, így 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Az első tavaszi körben a Siófok egygólos vereséget szenvedett a Győri ETO-tól, míg az Újpest kétgólos hátrányból fordított a Kaposvár ellen. A Balaton-partiaknak a kiesés elleni harcban, míg a lila-fehéreknek az élmezőnyhöz való csatlakozás szempontjából lett volna szüksége a három pontra.

Az első félidő nagy küzdelmet, és kevés helyzetet hozott. A 2. percben egy baloldali újpesti szöglet után a röviden megcsúsztatott fejesbe a gólvonalon álló Molnár Péter jó reflexszel kapott bele, majd a levegőbe felütött labdát határozottan eltakarította.

A túloldalon leginkább Honma veszélyeztetett: a 17. percben előbb egy bal oldali Csordás-szöglet után Balajcza Szabolcs ütötte ki a labdát, amit a japán játékos tűzött rá egyből a tizenhatos előteréből, de Szokol Zsolt a gólvonal előtt állva mentett. Az első félóra végén a bal oldalon iramodott meg a vendégek támadója, és tört be a tizenhatoson belülre, de éles szögből leadott erős lövését Balajcza védte.

Ezzel nagyjából minden veszélyes momentumot össze is foglaltunk az első 45 percből. A szünet után aztán nagy iramban kezdett a fővárosi csapat, és az 55. percben meg is szerezte a vezetést. Egy bal oldali bedobás után átpattant a labda a védőkön, Lázár Bence pedig Graszl Károly és Novák Alexisz között, közvetlen közelről kotorta azt a hálóba (1–0). Ez volt a fiatal támadó harmadik gólja második NB I-es meccsén.

Ahjupera révén rögtön növelhette volna előnyét az Újpest, de csak a kapufát találta el. A Siófok nem esett össze, és ment előre, egy védelmi hibát kihasználva pedig egyenlíteni is tudott. A 70. percben egy jobb oldali szabadrúgás után az előre húzódó Novák közvetlen közelről fejelt Balajcza kapujába (1–1).

Honmának még volt egy veszélyes fejese a hátra levő percekben, és a hazaiak is próbálkoztak rendületlenül, de újabb gól már nem esett. A játék képe alapján a Siófok rászolgált az egy pontra a Szusza-stadionban.

AZ NSO ajánlja:Két tizenegyes és egy öngól okozta a Loki vesztét Kecskeméten