Hiába vezetett kétszer a Hali, pontot szerzett a KTE

2011.08.28. 19:58
Nem bírt egymással a Haladás és a Kecskemét (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Haladás a Kecskemétet fogadta. A hazaiak Goran Vujovics góljával szereztek vezetést a 18. percben, azonban a vendégek a következő percben Bertus Lajos találatával egyenlítettek. A 73. percben aztán Balogh Béla öngóljával megint a hazaiak szereztek vezetést, de öt perccel később Mohl Dávid megint egyenlített.

A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót, az első tíz percben Németh kapusnak kétszer is nagyot kellett védenie, hogy elkerüljék a gólt. A 18. percben aztán már az ő tudása is kevésnek bizonyult, bár Kenesei lövését még hárítani tudta, a kipattanó éppen Vujovics elé került, aki az 5-ös bal oldali csücskéről a kapu bal alsó sarkába lőtt (1–0).

Azonban ezt követően – gyakorlatilag a semmiből – egy percen belül egyenlítettek a vendégek, köszönhetően egy nagy védelmi hibának: Litsingi beadása Guzmics lábáról került Bertushoz az 5-ös vonalán, aki higgadtan a kapu közepébe emelt (1–1).

A gyors gólváltás után a hazaiak mintha kedvüket vesztették volna, alább hagyott a hazaiak lendülete, s ekkor nagyjából kiegyenlítetté vált a játék, és a helyzetek terén is feljöttek a vendégek. Igaz, Tóth Péter a kapuba talált, de les miatt a játékvezető nem adta meg, és Kenesei lövése is csak kevéssel kerülte el a kaput, Foxi és Litsingi lövésénél pedig Rózsának kellett védenie.

A második félidőre aztán méginkább visszaesett az iram, jobbára egy-egy távoli lövéssel próbáltak riogatni a csapatok. Aztán a 73. percben egy öngólnak köszönhetően megint a hazaiak szerezték meg a vezetést, miután Kenesei szabadrúgása után Balogh lőtt a saját kapujába (2–1).

Öt perccel később azonban megint sikerült egyenlíteniük a vendégeknek, miután Mohlt senki sem támadta, ő pedig 25 méterről bevette a kapu bal alsó sarkát (2–2). Ezt követően Németh kapus percei következtek, aki egymás után háromszor is nagyot védett, így aztán az eredmény már nem változott.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
Haladás–Kecskemét 2–2 (Vujovics 18., Balogh B. – öngól 73., ill. Bertus 19., Mohl 78.)

1. Debreceni VSC 7 7 16–5 +11 21
2. Győri ETO FC 7 7 15–5 +10 21
3. Pécsi MFC 7 5 1 1 11–9 +2 16
4. Bp. Honvéd 7 5 2 16–7 +9 15
5. Kecskeméti TE 7 3 2 2 15–10 +5 11
6. DVTK 7 3 2 2 11–8 +3 11
7. Videoton 7 3 1 3 11–6 +5 10
8. Lombard Pápa 7 3 1 3 6–7 –1 10