Két tizenegyes és egy öngól okozta a Loki vesztét Kecskeméten

2011.03.04. 18:58
Érthető a kecskemétiek öröme: 11 nap alatt háromszor győzték le a Lokit (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debrecen a Kecskemét otthonába látogatott. Zdenek Scasny valószínűleg nem ilyen bajnoki debütálásra számított, csapata öt perc alatt hármat kapott az első félidőben. A Loki tulajdonképpen saját magát verte meg, miután egymás után összehozott két tizenegyest, majd pedig a télen szerződtetett Eugéne Salamiról a Debrecen kapujába pattant a labda. A meccs krónikájához tartozik, hogy Kabát Péter büntetőt rontott a második játékrészben.

A hajdúságiak a bajnokság tavaszi idényét egy hét csúszással kezdték el, a Paks elleni hazai mérkőzésük ugyanis elmaradt a 17. fordulóban. A Debrecennek lett volna miért visszavágnia a Kecskemétnek, hiszen Tomiszlav Szivics együttese a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében 6–1-es összesítéssel búcsúztatta a Lokit. Ehhez képest az első félidőben gyakorlatilag saját magát verte meg a vendég csapat, miután öt perc alatt háromgólos hátrányba került.

Valószínűleg nem ilyen bajnoki bemutatkozásról álmodott Zdenek Scasny, a cseh tréner értetlenül szemlélhette, ahogy csapata percek alatt már-már behozhatatlan hátrányba kerül. Paprikás hangulatban kezdődött a meccs, az első félórában inkább a mezőnyben birkóztak a csapatok. A 33. percben Nikolov Balázs szabálytalankodott a tizenhatoson belül az egy kényszerítő után kilépő Goran Vujoviccsal. A megítélt büntetőt Balogh Béla lőtte erősen a kapu közepébe (1–0).

Két perccel később újabb tizenegyest kapott a hazai csapat, ezúttal Mirszad Mijadinoszki kezezett, a büntetőt pedig Goran Vujovics váltotta gólra (2–0). Közben Meszlényi Róbertet, a Debrecen másodedzőjét elküldte a kispadtól Vad II játékvezető.

Nem sokkal később már hárommal ment a KTE, mégpedig egy öngólnak köszönhetően. Egy jobb oldali kecskeméti szöglet után három debreceni is beleért a labdába, végül Eugene Salamiról pattant a játékszer a kapuba. (3–0)

A második félidőben magára talált a Debrecen, de Ribánszki László mindent védeni tudott. Az 51. percben a Loki is büntetőt lőhetett, de Kabát Péter nem tudott túljárni a hazai kapus eszén. Kettejük párharcát utána is Ribánszki nyerte, aki ziccert is fogott.

A címvédő ment előre becsülettel, de képtelen volt betalálni, ráadásul Nenad Novakovics hibája után Foxi egy esetben közvetlen közelről nem tudott kapuba fejelni. 11 nap alatt már harmadszor kapott ki Debrecen a Kecskeméttől.

Az NSO ajánlja:Hiába Lázár újabb gólja, a Siófok egy pontot elvitt Újpestről

KECSKEMÉT–DEBRECEN 3–0

Tomiszlav Szivics: A Debrecen ellen mindig három lőtt gólig játszunk. A kidolgozott taktikának megfelelően focizott a csapat. A második félidőben kicsit visszahúzódtunk, mert nehéz sorozatban vagyunk, kell az erő a további meccsekre. A Kecskemét jó formájának titka, hogy másképpen készülünk, mint korábban. A rossz szezonkezdet után megígértük a szurkolóknak és a tulajdonosnak, hogy formába jövünk. Újra fociláz van Kecskeméten, de mindenkinek le kell nyugodni, nem szabad elfelejteni, hogy októberben még csak a bennmaradás volt a cél. Nem szabad elájulni, okosan kell kezelni a helyzetet. Sok meccs van még, célunk, hogy az 5-8. hely között végezzünk.

Zdenek Scasny: Azt hiszem, inkább a bíróknak kellene nyilatkozni helyettem, nagyban megnehezítették a helyzetünket. Voltak lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük, nem rúgtuk be a tizenegyest sem. Az első félidőben megijedtünk, nem tudtunk, úgy focizni, mint a második játékrészben.

1. Videoton FC 17 11 4 2 33–16 +17 37
2. Ferencvárosi TC 17 10 1 6 31–24 +7 31
3. ZTE FC 17 9 3 5 31–24 +7 30
4. Kaposvári Rákóczi 17 9 2 6 28–23 +5 29
5. Paksi FC 16 8 4 4 28–22 +6 28
6. DVSC-TEVA 17 8 4 5 30–25 +5 28
7. Kecskeméti TE-ERECO 18 8 10 34–37 –3 24
8. Lombard Pápa Termál FC 16 7 2 7 26–28 –2 23