Kihúzták a zalaiak az emberhátrányt

2011.04.27. 20:02
A labdarúgó NB I 25. fordulójában az ötödik Zalaegerszeg a14. , de öt meccse veretlen Siófokot fogadta. A hazaiaknak a Danils Turkovs szerzett vezetést a 15. percben, majd az 54. percben Simon Attila büntetőből növelte az előnyt. Tíz perccel később a vendégek Csordás Csaba révén ugyancsak 11-esből szépítettek, ráadásul az esetnél vétkes Milan Bogunovicsot a játékvezető kiállította. A hátralévő időt azonban taktikusan kivédekezték a hazaiak, és megnyerték a találkozót.

Légi balett után hazai siker Zalaegerszegen (Fotó: Mirkó István)

A zalaiak a dobogóért és a nemzetközi kupaindulásért, míg az újonc siófokiak a bentmaradásért küzdenek, azaz mindkét csapat számára volt motiváció. Ennek tükrében nem is puhatolóztak túl sokáig, a vendégeknek a 11. percben éppen ügyeletes gólfelelősük, Délczeg Gergely révén akadt ziccerük, de az eltiltása után ismét a kapuba álló Vlaszák Géza szögletre mentett. (Délczegnek ezen a találkozón megszakadt négymeccses sorozata – az elmúlt négy bajnoki mindegyikén eredményes volt, ezúttal nem).

Válaszként a 15. percben egy pontrúgás után a zalaiak megszerezték a vezetést: Ahmet Delic gurított egy szabadrúgást Horváth András elé, aki 22 méterről lőtt. A labda mellé ment volna, de a kapu előterében tartózkodó Turkovs még bele tudott csúsztatni, s az így a kapu jobb oldalában kötött ki (1–0).

A gólt követően méginkább aktivizálták magukat a vendégek, de Vlaszák kapus Csordás ziccerét, Fehér fejesét és Délczeg lövését is védte, míg a túloldalon elsősorban Delic távoli lövései és szabadrúgásai okoztak némi veszélyt. Az eredmény a szünetig már nem változott.

A második félidőben azonban erre nem kellett túl sokat várni: az 53. percben Horváth András ívelt előre egy szabadrúgást a 16-oson belülre, az első gól szerzője, Turkovs felé, akit Honma lerántott. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Simon értékesített (2–0).

Úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, ám a 63. percben újabb fordulat következett be: a kilépő Honmát lerántotta Bogunovics a 16-oson belül, amiért a játékvezető ismét büntetőt ítélt, a védőt pedig kiállította. A 11-est Csordás a jobb alsóba lőtte (2–1).

Ezt követően a vendégen nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de a létszámhátrányban játszó zalaiak taktikusan inkább beálltak védekezni, így a siófokiak jobbára csak meddő mezőnyfölényt tudtak kialakítani, az eredmény pedig már nem változott.