Luque hatalmas szabadrúgásgólja döntött

2011.10.28. 19:59
Luquét nem először ünnepelhették társai (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az újonc Diósgyőri VTK a Haladást fogadta. A hazai gárda a 43. percben José Juan Luque szabadrúgásgóljával szerzett vezetést. A második játékrészben aztán Kenesei Krisztián a saját kapufájára csúsztatott egy szögletet, a vendégeknek pedig volt egyenlítési lehetőségük, több gól már nem esett.

A helyezések alapján egyértelműen a hazai gárda volt az esélyesebb, hiszen a diósgyőriek az ötödikek, a szombathelyiek pedig a tizedikek voltak a tabellán. Ráadásul a DVTK pontjainak zömét éppen odahaza szerezte, hiszen hét meccsből hatot megnyert, csak a Kecskeméttől kapott ki. Ezzel szemben a Haladás idegenben nem volt túl acélos, hiszen ötször kapott ki, s mindössze négy pontot szerzett.

Ezeket a tényeket, és azt tekintve, hogy a szombathelyiek védelme igencsak tartalékos volt, vehemens diósgyőri támadásokra lehetett számítani a találkozón, ehhez képest sokáig a vendégek irányították a játékot, s a kapuk csak nagyritkán forogtak veszélyben. Akkor is inkább a Haladás veszélyeztetett, de sajnos egyik kapusnak sem kellett megmutatnia a tudását.

Lehet, hogy éppen ez kényelmesítette el a vendégek hálóőrét, Rózsa kapust, hiszen amikor már úgy tűnt, hogy az első félidőben nem esik gól, a 43. percben Luque végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, az oldalvonal közeléből, az alapvonaltól 29 méterre. A hálóőr balra mozdult, a labda viszont éppen a helyére, a kapu jobb oldalába érkezett, s ezzel a találattal egygólos hazai vezetésnél vonultak a szünetre a csapatok (1–0).

Az eredmény tudatában nem volt meglepő, hogy a vendégek kezdték aktívabban, ez pedig ezúttal helyzetekkel is párosult, ám Vujovics kísérletei elkerülték a hazaiak kapuját. Sőt majdnem megint ők kaptak gólt, miután Luque szögletét Kenesei csúsztatta saját kapujának lécére.

A vendégek elkeseredetten támadtak, de Kenesei lövését az utolsó pillanatban blokkolták, Tóth fejese pedig, ha centikkel is, de a kapu fölé szállt. Mivel több találat már nem esett, a diósgyőriek megszerezték a győzelemmel járó három pontot, akik a tabella harmadik helyére jöttek fel.