Magabiztos Rákóczi-siker Oláh vezetésével

2010.11.19. 18:53
Oláh ellen ezúttal nem volt ellenszere a Győrnek (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 15. fordulójának nyitó mérkőzésén a Kaposvári Rákóczi a két gólig és egy gólpasszig (ez utóbbiból Pedro talált be) jutó Oláh Lóránt vezetésével hazai pályán 3–0-ra legyőzte a továbbra is szenvedő Győri ETO-t. Sikerével a kaposvári csapat feljött a 4. helyre a táblázaton.

Bár az első lehetőség a vendégek előtt adódott – Ganugrava bal oldali beadását követően Trajkovics 5 méteres, gyenge bal alsó sarokra tartó fejesét fogta Milinte –, a hazaiak hamar fölénybe kerültek, és már a 13. percben megszerezték a vezetést: Dzsavad jobb oldali beadását Oláh fejelte teljesen szabadon 5 méterről a bal felsőbe. (1–0)

A vezető gól után rövid időn belül újabb hazai próbálkozások borzolták a győri kedélyeket, ám Dzsavad 17 méteres ollózása, és Hegedűs hasonló távolságból leadott lövése is a léc fölé szállt.

Az első harminc perc elteltével aztán változott a játék képe, egyre többet próbálkoztak a vendégek, ám előbb Koltai lövését fogta Milinte, majd Völgyi távoli lökete kerülte el kevéssel a jobb felsőt, mielőtt Copa közel 30 méteres bombáját piszkálta ki a léc alól a hazaiak kapusa, így az utolsó öt percre egygólos hazai előnnyel érkeztek a csapatok.

A 40. percben Oláh szépen csapta be Eugene-t, majd 18-ról kevéssel a jobb alsó mellé lőtt, kis híján megszerezve így saját maga, és csapata második gólját, majd egy négy szögletből álló "sorozat" végén szabadult fel nagy nehezen a hazai kapu.

A félidő utolsó, óriási lehetősége Ceolin előtt adódott, ő azonban 15 méterről Milinte és a kapu mellett is ellőtt.

A második félidő hasonlóan indult mint az első, előbb egy győri lehetőség (Ji-Paraná távoli kísérletét tenyerelte oldalra Milinte, majd Pilibaitis próbálkozásába is belevetődött), majd az első negyed óra végén egy hazai gól...

Kulcsár indításával Oláh léphetett ki szabadon, ám ő Ceolinnal ellentétben 15 méterről, kissé balról eltalálta a kaput, Sztevanovicsnak nem volt esélye a bal alsóra tartó lövéssel szemben. (2–0)

Sőt! Még mindig nem jártunk a 60. percben, amikor már háromgólos különbséget mutatott az eredményjelző, Oláh ezúttal előkészítőként jeleskedett – bár a szándékosságot még a támadó sem ismerte el – , ami után Pedro 16 méterről lőtt a jobb alsóba. (3–0)

A vendégek a kapott gólok utáni sokkból nehezen éledeztek, és helyzetek helyett inkább csak szabálytalanságokkal jelentkeztek, míg a hazaiak, főleg a nagyon agilis Dzsavad révén továbbra sem hagytak fel a kapu veszélyeztetésével.

Az utolsó tíz percben a vendégek előbb Ji-Paraná indítása után Ceolin révén veszélyeztettek, majd Milinte hibáját követte kis híján szépítő találat, ám védőtársa a gólvonalról menteni tudott.

Újabb találatot a publikum azonban már nem láthatott, így a Kaposvár végül magabiztosan tartotta otthon a három pontot, sikerével pedig feljött a 4. helyre.

1. Videoton FC 14 9 3 2 30–16 +14  30
2. DVSC-TEVA 14 8 3 3 29–18 +11  27
3. ZTE FC 14 8 2 4 27–20 +7  26
4. Kaposvári Rákóczi 15 8 2 5 24–19 +5  26
5. Ferencvárosi TC 14 8 1 5 22–20 +2  25
6. Paksi FC 14 7 3 4 24–19 +5  24
7. Lombard Pápa Termál FC 14 7 1 6 25–22 +3  22
8. Budapest Honvéd 14 6 3 5 19–17 +2  21