Magabiztos sikerrel menekül az Újpest

2011.04.22. 20:58
Az újpestiek négyszer örülhettek (Fotó: Korponai Tamás)
Az Újpest magabiztosan, 4–2-re legyőzte a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 24. fordulójában, és sikerével menekül a kieső zóna közeléből, már a 10. helyen áll. A mérkőzés két hőse a két gólig jutó Jarmo Ahjupera és a három gólpasszt kiosztó Nikola Mitrovics volt.

A két csapat őszi összecsapása (2–1-es ZTE-siker) és a tabellán elfoglalt helyezésbeli különbség (13., ill. 5.) is vendégek fölényét vetítette előre, de a hétközi kupafiaskó (KTE–ZTE 5–1) után nem lehetett túlzottan magabiztos a zalai csapat.

A találkozót jobban kezdték a kék-fehérek, és főleg Rajcomar révén többször is helyzetbe kerültek, ám sem ő, sem a félidő legnagyobb vendég helyzetét kihagyó Kamber nem tudott túljárni Balajcza eszén, így a fokozatosan éledező Újpest megúszta kapott gól nélkül az első fél órát.

A távoli lövésekkel operáló hazaiak szépen körbelövöldözték a kaput, de a félidő hajrájáig igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, igaz, amikor ez végül sikerült, egyből megszerezték a vezetést: a leshatárról kilépő Ahjupera egy az egyben vezette kapura a labdát, majd magabiztosan lőtt az elvetődő Sipos mellett a bal alsó sarokba (1–0).

A félidő utolsó mozzanataként Lázár puskázott még el egy ígéretes támadást, így egygólos hazai vezetés mellett vonultak pihenőre a csapatok.

No, ez az állapot sokáig nem tartott, hiszen a szünet után már az első percben megszületett az újabb gól, Mitrovics parádés indítását Lázár Bence váltotta nagyon higgadtan gólra (2–0).

A második félidőből még mindig nem telt el négy perc sem, amikor újabb két hazai ziccert láthatott a publikum, és bár Balajti éles szögből, hat méterről leadott lövését még védte Sipos, ám Mitrovics újabb (hosszúnak tűnő) indításánál sokáig tétlenkedett a zalaiak kapusa, így Balogh Balázs előbb megszelídítette a labdát, majd egy csel után az üres kapuba lőtt (3–0)– hideg zuhany a vendégek számára!

A sokkból nehezen éledező zalaiak újra fölénybe kerültek, és előbb Panikvar, majd Rajcomar lövésével jelezték, nem adták fel a mérkőzést. A 62. percben Kamber ajtó-ablak helyzetben nem találta el a kaput, majd egy perccel később Lázár lőtt 19 méterről kapufát, mielőtt a 66.-ban szépítettek a vendégek: a csereként beállt Magos szabálytalansága után megítélt büntetőt Rajcomar végezte el, és bár kifejezetten gyengén lőtt, Balajcza hasa alatt a hálóban kötött ki a labda (3–1).

A hajrában a kinyíló zalaiak újabb gólt kaptak, Mitrovics újabb beívelt labdáját Ahjupera lőtte 12 méterről a bal sarokba (4–1), majd a túloldalon az ide-oda pattogó labdát végül Ivan Delics vágta a kapuba, kialakítva a 4–2-es végeredményt.

ÚJPEST–ZTE 4–2