Maróti bombaöngóljával nyert a Vasas az FTC otthonában

2011.04.15. 20:55
Nagy csatában nyert a Vasas (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 23. fordulójának fővárosi derbijén a Vasas Maróti Béla szerencsétlen mozdulatát követő öngóljával 1–0-ra legyőzte idegenben a Ferencvárost. Az angyalföldiek sikerükkel feljöttek a 7. helyre.

A találkozó előtt a hazaiak a 2. helyen álltak a tabellán, míg a tavasszal mindössze egy gólt kapó Vasas a 9. pozícióban tanyázott. A várakozásoknak tehát megfelelően a Ferencváros lépett fel támadólag, és főleg Józsi szögletei után Csizmadia bólintásaival veszélyeztettek, de Heinz erőtlen, Morales pontatlan távoli lövéséhez hasonlóan ezeknél sem kellett Némethnek bravúrt bemutatnia.

REAKCIÓK

„Nem lehetünk elégedetlenek a találkozó alakulásával, hiszen megszereztük a három pontot. A támadójáték jobban működött, mint az elmúlt mérkőzéseken, a széleken többször sikerült megbontani a Ferencváros védelmét. Összességében a játékkal és a labdarúgóim mutatott formájával is elégedett vagyok. Úgy tűnik, jót tesz a csapatnak a rendszeres heti összetartás” – nyilatkozta Komjáti András, a Vasas szakvezetője a Duna Tv kamerája előtt.

„Nehéz meccsre számítottunk, s valóban az lett. Egy gólt mindenképp be kellett volna gyűrni, de ez nem sikerült. Naggyá tettük a Vasas kapusát. Az ilyen mérkőzéseken kellene megmutatni, hogy többre vagyunk képesek és át tudjuk lépni a saját árnyékunkat, ám ez ma sem sikerült” – mondta Prukner László, a hazaiak vezetőedzője.

A stabil védekezésre és kontrákra berendezkedő vendégék a 25. percben a félidő helyzetét hagyták ki, Ferenczi lépett ki a leshatárról és vezethette Haber kapujára a labdát, ám 13 méterről nem tudott a máltai kapus mellett ellőni.

Ezt követően kiegyenlítetté vált a találkozó, a vendégek Lisztes távoli lövéseivel veszélyeztettek, valamint a lesre játszó hazai védelem hibáját követően Ferenczi fejese után Kulcsár került nagy helyzetbe, az ötös jobb sarkáról azonban a kapu fölé emelt, így a szünetre gól nélküli állás mellett vonultak a csapatok.

A folytatásban előbb Józsi 19 méteres lökete kerülte el centikkel a bal felsőt, majd Morales távoli lövése kerülte el a jobb sarkot, mielőtt Csizmadia 27 méteres tekerése szállt kevéssel a léc felé, gólt azonban egy óra játék után sem láthatott a közönség.

A hazaiak két levágódó szabadrúgás után kerültek hatalmas helyzetbe, ám előbb a 69. percben Maróti 12 méteres bombáját védte nagy bravúrral Németh, majd Schembri ötméteres próbálkozásánál is helyén volt a Vasas kapusa.

A 78. percben aztán némileg váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Lázok jobb oldali beadását 13 méterről Maróti lőtte szerencsétlenül a lécet is érintve a hálóba – öngól (0–1).

A hátralévő időben a hazaiak hiába próbálkoztak, újabb ziccert nem alakítottak ki, így végül a Vasas újabb találkozót hozott le kapott gól nélkül, győzelmével pedig a 7. helyre jött fel.

FERENCVÁROS–VASAS 0–1