Megint fogott a paksi átok az Újpesten

2011.05.07. 21:06
Az Újpest nem tudta legyőzni paksiakat (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában az ezüstéremért küzdő Paks az Újpestet fogadta. A hazaiak a 40. percben Vayer Gábor fejesével szerezték meg vezetést, a vendégek azonban a 65. percben ügyeletes gólgyárosuk, Lázár Bence révén egyenlítettek. A hajrában aztán a csereként beállt Böde Dániel a paksiaknak szerezte meg a győztes gólt.
A lila-fehérek még soha nem tudtak győzni Pakson, az eddigi négy bajnokijuk során egyszer játszottak döntetlent, háromszor a hazaiak nyertek. Ráadásul a paksiak ősszel a Megyeri úton is győztek, s most jóval előkelőbb helyen állnak a tabellán is. Az Újpest mellett legfeljebb az szólt, hogy legutóbbi három találkozóját megnyerte.

A meccs első helyzete a vendégek előtt adódott, s a 8. percben Csernyánszki bravúrjára volt szükség, hogy Ahjupera ne szerezze meg a vezetést a lila-fehéreknek. Újabb kilenc perc elteltével már kapufájuk is volt az újpestieknek, igaz, Takács a sajátját találta el.

Amúgy zömmel a mezőnyben folyt a közdelem, a kapukig csak ritkán jutottak el a csapatok. Aztán a félidő végén felgyorsultak az események: előbb Mitrovics lőtt 20 méterről, de Csernyánszki védett, majd a túloldalon Balajczának kellett fognia Magasföldi szabadrúgását.

A 40. percben Magasföldi bal oldali szöglete után Vayer Gábor fejelt kilenc méterről a kapu bal oldalába, s ezzel a paksiak megszerezték a vezetést (1–0). Ezzel gyakorlatilag véget is ért az első félidő, amellyel a vendégek trénere, Mészöly Géza lehetett elégedetlenebb, aki aztán a szünetben cserélt is, igaz kényszerből, mert Dvorschák Gábor megsérült.

A második játékrész elején aztán Kis Károly is hasonlóra kényszerült: előbb ugyanis Bartha, majd a gólszerző Vayer is megsérült. A cserék a vendégeknek használtak, mert a 65. percben Pollák nagy bedobása után Ahjupera csúsztatta tovább a labdát a kapu előterében, s az érkező Lázár Bence kilenc méterről a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

Az egyenlítést követően is támadásban maradtak a lilák, akik a második félidőben teljesen átvették a játék irányítását, és a 76. percben akár a vezetést is megszerezhették volna, de Ahjupera 4 méteres, gólba tartó lövésébe Éger vetette bele magát, és mentett szögletre.

Ami nem ment be az egyik oldalon, az a hajrában bement a másikon: a 86. percben Kiss jobb oldali beadása után a csereként beállt Böde Dániel fejelt négy méterről a kapu jobb oldalába (2–1).

A hátralévő időben a vendégek már nem tudtak újabb helyzetet kialakítani, s bár a mutatott játék alapján az egyik pontra rászolgáltak volna, nem tudták megtörni átkukat – tovább tart rossz paksi szériájuk.

A paksiak sikere egyben azt is jelenti, hogy az éllovas Videotonnak vasárnap nyernie kell a Budapest Honvéd otthonában, ha már ebben a fordulóban bajnoki címet akar ünnepelni.