Éger ide is, oda is beköszönt - nyert a Debrecen

2011.03.08. 20:06
Nagy csatában fordított, és végül nyert a tiszta pirosban játszó Debrecen (Fotó: Balázs Bence)
A labdarúgó NB I 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Debrecen hazai pályán 2–1-re nyert a Paks ellen.

A találkozót megelőzően a tabella hatodik helyén tanyázó Debrecen egy esetleges kétgólos sikerrel megelőzhette volna ellenfelét, a Paksot – feljőve a harmadik pozícióba. Ennek érdekében a hazaiak az elejétől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, ez azonban nem a helyzetek számában mutatkozott meg elsősorban, hiszen Dajan Simac és Varga József fejesét leszámítva nem sok lehetőség adódott a Loki előtt az első húsz percben.

Kabát Péter szerezhetett volna elegáns gólt a 23. percben Czvitkovics Péter passzát követően sarokkal, de Csernyánszki Norbert védeni tudott. Nem sokkal később Czvitkovics Eugene Salamit ugratta ki, aki ugyan elvitte a kapus mellett a labdát, de elesett. A debreceni közönség nagy része tizenegyest reklamált, de a chilei García sípja néma maradt.

Fordulás után gyors gólváltással kezdődött a második negyvenöt perc. Éger László 57. percben esett fejes góljára két perccel később érkezett válasz: Czvitkovics jobb oldali beadására Csernyánszki igen rosszul mozdult ki, így a középen helyezkedő Éger válláról pattant a labda a kapuba, bár ez nem volt egyértelmű, hisz Kabát is megpróbálta megjátszani a labdát. 1–1

Tovább támadt a hazai csapat, aminek a 82. percben meg is lett az eredménye. A csereként beálló Dombi Tibor elesett Fiola Attila és Éger László szorításában a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ígért. Czvitkovics magára vállalta a tizenegyest, és a jobb alsóba gurított, kialakítva a 2–1-es végeredményt.

Győzelmével a negyedik helyre jött fel a címvédő Loki, míg a Paks maradt a harmadik pozícióban.