Mészöly, Komjáti, Csank, Aczél - türelem pontot terem?

2011.08.01. 13:45
Mészöly, Komjáti, Csank és Aczél rutinos szakembernek számít – montázs (Fotó: NS-archív)
Három fordulót követően még öt csapat nyeretlen a honi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A Ferencváros annyiban kakukktojásnak számít, hogy legalább két pontot már begyűjtött, ráadásként a többiekkel ellentétben és a zöld-fehérekre a nemzetközi kupaporondon letudott két fordulóval plusz teher is hárult. A Haladás, az Újpest, a Zalaegerszeg és a Vasas viszont három-három vereséggel áll a tabellán, közöttük a gólkülönbség rangsorol. Bár nagyon a szezon elején járunk, a magyar példák azt bizonyítják: a klubvezetők részéről a türelem inkább előbb, mint később szokott elfogyni.

FERENCVÁROS

12. FERENCVÁROS
3 2 1 3–4 –1 2

Prukner László együttese Kaposváron kezdte az idényt, és játszott 2–2-es döntetlent úgy, hogy a 83. percben a nyáron szerződtetett és gyorsan alapemberré váló holland légiós, Mark Otten egyenlített. Sebaj, majd otthon összejön! A 2. fordulóban az Albert-stadionban korai vezetés után még a szünet előtt emberelőnyhöz jutott a Fradi, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal, mivel a diósgyőriek egy távoli szabadrúgásból kihozták maguknak a mérkőzésből a maximumot (1–1). Debreceni vendégjáték során bármely élvonalbeli ellenféltől a pontszerzés is bravúrszámba megy. A Ferencváros egyenrangú partnernek bizonyult, a forduló rangadóját a kapura veszélyesebb házigazdák nyerték meg (0–1).

HALADÁS

13. HALADÁS
3 3 2–6 –4 0

Az újonc Pécs nagy elánnal tért vissza az élvonalba, elsőre a szombathelyieket kapta el (0–1) úgy, hogy már emberelőnyben játszva a hajrában szerzett találat döntött. A szombathelyiek otthon nagyon szerettek volna javítani, de a Honvéd elleni ki-ki meccsen belefutottak egy kétgólos (2–4) vereségbe. Aczél Zoltán vezetőedző idegeit kimondottan megviselte az első félidőben befújt, ráadásul értékesített két kispesti büntető... A szombathelyiek a szomszédvár ETO elleni gálán léptek fel fő programként. A mérkőzést egy korai gól döntötte el (0–1), a Haladás második idegenbeli mérkőzését is emberhátrányban volt kénytelen befejezni.

ÚJPEST

14. ÚJPEST
3 3 0–4 –4 0

Hazai pályán kezdhettek a lila-fehérek a szezonban, de a Pápa elleni kiegyenlített mérkőzésen végül pont nélkül maradtak, Véber György jelenlegi csapatával ismét megtréfálta volt együttesét (0–1). Mészöly Gézáék a szezon rajtját jól elkapó győrieknél vendégeskedtek a rákövetkező fordulóban, amely során ismét pont nélkül maradtak (0–1). A 3. fordulóban az első percben kapott góllal sokkolta magát az Újpest Siófokon, hogy aztán a házigazdák még a szünet előtti pillanatokban beállítsák a végeredményt (0–2). Eddig három meccs – szerzett gól nélkül.

ZALAEGERSZEG

15. ZALAEGERSZEG
3 3 2–8 –6 0

A zalaiak kezdésnek az élvonal egyik újoncába, a nyáron jól erősítő Diósgyőrbe futottak bele, ráadásul idegenben. A lelkes hazai publikum támogatását bírva a diósgyőriek átgázoltak ellenfelükön (1–4). A 2. fordulóban a lendületbe jött Debrecen látogatott el Zalaegerszegre, és győzött a hajrában szerzett két góllal, teljesen megérdemelten. A sérülésektől is tizedelt ZTE nem tudott kellő ellenállást kifejteni, a végére teljesen elfogyott (0–2). A pécsi vendégjáték ilyen előzmények után nem sok jót ígért a 3. fordulóban, a még pontveszteség nélkül álló újonc a 80. percben büntetőből el is döntötte a találkozót (1–2).

VASAS

16. VASAS
3 3 3–11 –8 0

Komjáti András csapatának Debrecenben nem sok esélye volt az első fordulóban még a pontszerzésre sem (2–5), majd az Illovszky-stadionban az újonc Pécs ellen nem jött össze a javítás (1–2) egy olyan mérkőzésen, amelyen az ellenfél többet tett a sikerért. A Bozsik-stadionban egy korai öngól gyorsan új értelmet adott a találkozónak, átrendezve az erőviszonyokat, a lendületbe jött Honvéd a Vasastól érkező, duplázó Németh Norbert vezérletével nem is adott esélyt az angyalföldieknek (0–4).

SZAVAZÁS

Ki lesz az NB I első menesztett edzője a szezonban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A ROSSZ KEZDÉS NEM BIZTOSÍTÉK A ROSSZ FOLYTATÁSRA – AVAGY, ENNÉL CSAK JOBB JÖHET

Többnyire nem esik ki az NB I-ből az a csapat, amely az első három mérkőzését elveszíti. Az elmúlt tíz évben csak két olyan együttes volt, amely elbukta az első három fordulót, majd búcsúzott az élvonaltól, ellenben nyolc olyan is akadt, amely a tragikus rajt után sem kényszerült osztályváltásra. A Tatabánya 2007 őszén a 15. fordulóban nyert először, az első nyolc bajnokit sorozatban elbukta, nem is csoda, hogy végül kiesett. A Vasas 2001-ben rajtolt hat kudarccal, majd kiesett az NB I-ből. Az elmúlt évtized
legnagyobb feltámadását a ZTE mutatta be, amely az első nyolc találkozóját elveszítette, ám végül
a 2003–2004-es bajnokság tizenkét csapatos mezőnyében a kilencedik lett. Hasonló bravúrt
a Paks tudott még felmutatni, amely 2007–2008-ban öt vereséggel kezdett, de megúszta a kiesést.