Mindhárom pontot elhozta a Vasas Győrből

2011.03.05. 17:56
Gáspár József (36) találata három pontot ért a Vasasnak (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Vasas Gáspár József 35. percben szerzett találatával 1–0-ra nyert a Győri ETO otthonában.

A múlt heti, Videoton elleni hazai 0–0-s döntetlen után nagy reményekkel érkezett Győrbe a Vasas, ráadásul az előző szezonban itt 1–1-et játszott a két csapat, míg ősszel az angyalföldiek 2–1-re diadalmaskodtak az ETO felett a Fáy utcában.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első negyedórában a hazaiak kezdeményeztek valamivel többet, de igazi helyzet egyik csapat előtt sem adódott. A félidő közepére a Győri ETO fokozatosan átvette a játék irányítását – hiába, hisz a 35. percben a Vasas megszerezte a vezetést. Lisztes Krisztián ívelt be egy bal oldali szögletet, majd a kifejelt labdával újra próbálkozott, beadására Gáspár József érkezett, és estében Szasa Sztevanovics kapujába helyezett. 0–1

A győriek legígéretesebb helyzete az első játékrészben Ji Paraná előtt adódott, de a brazil 17 méterről középről a sorfalba rúgta a labdát egy szabadrúgást követően. Összességében a hazaiak birtokolták többet a labdát, ugyan ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A Vasas a vezetés megszerzése után már az eredmény tartását tartotta szem előtt, illetve kontrákra rendezkedett be.

Szemmel láthatóan nem tetszett ez a Rába-partiaknak, hiszen a második negyvenöt perc során sem sikerült feltörniük a stabil Vasas-védelmet. Ji Paraná egyenlíthetett volna a 65. percben, de ezúttal a lécre fejelte a labdát.

A hajrában sem tudott egalizálni a zöld-fehér együttes, így maradt a 0–1, a Vasas tehát oda-vissza megverte a Győrt a 2010–2011-es szezonban!