Ötgólos mérkőzésen kerekedett az Újpest fölé a Honvéd

2014.03.01. 13:55
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán bombagólokkal tarkított, fordulatos mérkőzésen 3–2-re legyőzte az Újpest együttesét.

A kispestiek ünnepelhettek először a szombati NB I-es játéknapon (Fotó: Hegedüs Gábor)

NB I
18. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Újpest FC 3–2 (Zsivanovics 13., Daud 65. – 11-esből, Vécsei 81., ill. Vasziljevics 44., Koszovics 86.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Remek időben, pár ezres, de lelkes közönség előtt csapott össze az Újpest a Honvéddel az élvonal tavaszi folytatásának első fordulójában, és ahogyan azt a magyar futball rögvalóságában megszokhattuk lassan, döntő többségben voltak a légiós játékosok és vezetőedzők a pályán, illetve mellette. Közülük kettőt megdicsérhettünk rögtön az első negyedóra után: Ayub Daud pár pocsék beadás után megemberelte magát, és egy higgadt csel után produkált egy pontos beadást, amelyet Borisz Zsivanovics a jobb sarokba fejelt – az elszundikáló Dusan Vasziljevics, Litauszki Róbert kettős között. 1–0!

Jót tett a gól a mérkőzésnek, ahogyan a közhely is tartja, mert felhagyott a bekkeléssel az Újpest és veszélyes támadásokat görgetett a hazai kapu felé, de a beadásokat magabiztosan hárította a kispesti védelem; majd felidézhettünk egy másik közhelyet is, amely az idény eleji formát taglalja. A játékrész hajrájában azonban szép jeleneteknek tapsolhattunk, Bavon Tshibuabua lövését ugyanis Hidi Patrik technikás mozdulattal vágta ki a gólvonalról, majd a 44. percben Dusan Vasziljevics a 16-os elől gyönyörűen lőtt félmagasan a bal sarokba. 1–1!

A szünet után hamar visszaragadhatta volna az előnyt a Honvéd, ám Ayub Daud fejese a lécen csattant, majd a szomáliai légiós a 65. percben magabiztosan értékesítette a Thomas Hervé Job által kiharcolt büntetőt (Jonathan Heris teljesen fölöslegesen rántotta le őt): 2–1!

Egyre nyilvánvalóbbá vált időközben, hogy az Újpest képtelen felpörögni, a csereemberek (Zamostny Balázs, Nebojsa Koszovics) sem tudtak lendíteni a szekéren, majd a hajrára fordulva egy remekül eltalált Vécsei Bálint-lövés minden kérdést eldöntött. 3–1!

A végére felcsillant a remény a vendégek előtt, amikor Nebojsa Koszovics közelről a kapuba kotorta Kabát Péter elrontott lövését (3–2), de nem tudott másodszor is egyenlíteni a lila-fehér csapat.

Ötgólos mérkőzésen kerekedett az Újpest fölé a Honvéd: soha rosszabb NB I-es bajnokit! Mindazonáltal Újpesten elgondolkodhatnak, hogy mindegyik idegenlégiósuk képes-e megfelelően teljesíteni az élvonalban...

„A KAPOTT GÓLOK UTÁN KEZDTÜNK JÁTSZANI” – AZ EDZŐI ÉRTÉKELÉSEKET IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kabát Péter: Fura, hogy nem Balajcza Szabolcs védett