Keleti blokk: ötöt kapott a borzalmasan védekező Szpari Debrecenben

2014.11.30. 16:25
Balogh János kis híján hárította Tisza Tibor büntetőjét (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Debrecen könnyedén nyert otthonában a keleti rangadón az igen harmatos teljesítménnyel kirukkoló Nyíregyháza ellen. A hazaiaknál Tisza Tibor és Ibrahima Sidibe is duplázott, mellettük Szakály Péter is eredményes volt.

LABDARÚGÓ NB I

16. FORDULÓ

Debreceni VSC-Teva–Nyíregyháza Spartacus 5–0 (Sidibe 12., 72., Tisza 26., 33. – a másodikat 11-esből, Szakály P. 90. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Közelmúltbeli fellángolás és nagy fogadkozás ide vagy oda, jó fél óra alatt elintézte saját magát a Szpari az ősi rivális Loki otthonában. Jobban kezdtek a nyíregyháziak a pályán és a lelátókon is – mintegy háromezren tekintették meg a helyszínen a találkozót –, de előbb Ibrahima Sidibe fejesénél hibázott a Balogh János, Jánvári Gábor, Vad II István hármas (az első kettő gyámoltalan volt kissé, utóbbi meg nem vette észre, hogy lökte a védőt a gólszerző: 1–0), majd Szokol Zsolt adott tulajdonképpen gólpasszt Tisza Tibornak (2–0), aki hamarosan duplázott, értékesítve a Törtei Tamás által teljesen fölöslegesen összekezezett büntetőt (3–0).

Nem sokkal a szünet előtt szépíthettek volna a vendégek, de a sérült Nenad Novakovicsot helyettesítő Verpecz István hatalmasat védett Mohamadou Abdouraman közeli fejesénél.

A szünetben a vendégmester Mátyus János beküldte a Gengeliczki Gergő, Bajzát Péter kettőst, és az egykoron Debrecenben is megforduló csatár előtt adódott is egy helyzet, de igen rosszul találta el a labdát. Ettől eltekintve, miután a 68. percben kiállították Jánvári Gábort, már csak az volt a kérdés, hogy hány gólnál áll meg a DVSC: nos, Tisza, Mihelic, Szakály Péter és Lázár Pál kihagyta a maga helyzetét, de Ibrahima Sidibe – a vendégvédelem hathatós közreműködésével – betalált a kapuba. Mégsem 4–0 lett a vége, hanem 5–0, mert Mohamadou Abdouraman „borítékolható” kiállítása után Szakály Péter kiharcolt, majd értékesített egy tizenegyest: alaposan elverette tehát magát a Szpari a Loki otthonában.

A legutóbbi hét fordulót tekintve messze a Debrecen a legeredményesebb az NB I-ben, veretlenül 19 pontot szerezve, a legutóbbi négy fellépésen gólt sem kapva, a Nyíregyháza pedig elveszítette legutóbbi hat idegenbeli bajnokiját.

NYILATKOZATOK

„Nagyon jól játszottunk, és az ellenfél kapusa többször is bravúrosan védett – nyilatkozta Kondás Elemér a találkozót közvetítő MTV-nek. – Az eredmény önmagáért beszél, aki ma pályára lépett, maximálisan megtett mindent a győzelemért, amely még ilyen különbséggel is megérdemelt.

„Vannak olyan meccsek, amikor meg kell hajtanunk a fejünket. Ez a mai olyan volt – mondta Mátyus János. – A Debrecen teljesen megérdemelten nyert. Ami baj egy csapattal történhet egy meccsen, az velünk megtörtént ma. Kezdve az első gólunktól, de nem emiatt kaptunk ki, egyszerűen egy jobb csapattal találkoztunk, és a két együttes között meglévő különbséget nem tudtunk eltüntetni. Ma olyan hibákat és hozzáállást láttam néhány embertől, különösen a bátorságot hiányoltam, ezt nem tudom elviselni.”