A DVSC ötgólos gálával búcsúzott az Oláh Gábor utcától

2014.04.26. 17:55
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a DVSC-Teva 5–0-ra kiütötte a Kecskeméti TE-t, ez volt a debreceni csapat utolsó bajnoki mérkőzése az Oláh Gábor utcai stadionban.

Minden szempontból felejthetetlenre sikerült a stadion búcsúztatása (Fotó: Tumbász Hédi)

„Nyerni szeretnénk, hiszen minden pontra szükségünk van. Tisztában vagyunk azzal, hogy ez lesz az utolsó mérkőzés az Oláh Gábor utcai stadionban, ami egy plusz, de nem emiatt, hanem a bajnokság szempontjából lenne fontos számunkra a győzelem” – mondta a KTE elleni meccs előtt Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője.

A debreceni játékosok komolyan vették a tréner szavait, és rögtön a kezdőrúgás után kis híján meg is szerezték a vezetést, de a rutinos Németh Viktor eszén Szakály Péter és Sidibe sem tudott túljárni.

A folytatásban sem unatkoztunk, az első 15 perc játéka a topligákat idézte, rengeteg helyzetet és jó passzt láthattunk mindkét oldalon. A kezdeti pörgős játék után a szabálytalanságokról szólt a meccs, Iványi tíz perc alatt négy sárgát is kiosztott.

A lapok után aztán jött az első gól is. Bódi távoli löketét a 28. percben még kipaskolta Németh, a kipattanóra érkező Ibrahima Sidibe ismétlésénél azonban már a KTE kapusa is tehetetlen volt, a szenegáli két méterről bekotorta a kapuba a labdát (1–0).

A gól után még jobban kinyílt a KTE, a DVSC pedig kihasználta ezt, és néhány perccel később egy kontrával megduplázta előnyét: Kulcsár cselezgetett három védő között, majd tette le a labdát a balon érkező Sidibének, aki kapásból elgurított a kifutó Németh mellett (2–0).

Remekül játszott a DVSC, de így sem volt felhőtlen a hazai drukkerek öröme, hiszen a megsérülő Lázár Pál helyére érkező Ludánszki is kapott egy rúgást, így a csereként beállt védőt is le kellett váltani.

A fordulás után is a debreceniek irányítottak, és a hazaiak a 75. percben a harmadik góljukat is megszerezték egy kiállítás után. Patvaros húzta vissza a tizenhatos előterében Kulcsárt, azonnal villant a piros. A szabadrúgáshoz Rene Mihelic állt, és nagyon finoman a sorfal fölött a jobb felsőbe csavarta a labdát (3–0).

A végére belelendült a Loki. Kulcsár Tamás először egy szerencsés gólt szerzett – lökete után a labda megpattant egy védőn, úgy talált utat a kapuba – (4–0), majd kevesebb mint egy perccel később gondolt egy merészet, és a tizenhatos jobb sarkáról átemelte a labdát a kint álló Németh fölött (5–0).

A stadion ködbe borult, Kondás Elemér még cselezgetett, de az állás már nem változott, a DVSC 5–0-ra kiütötte a KTE-t, és ezzel hat pontra növelte az előnyét a második helyen álló – vasárnap az Újpestet fogadó – Győri ETO előtt.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Debreceni VSC-Teva–Kecskeméti TE 5–0 (Sidibe 28., 37., Mihelic 75., Kulcsár 82., 83.)

NYILATKOZATOK

„Az első perctől támadó felfogásban léptünk fel, jöttek a helyzetek, majd ezekből a gólok, a végén már a szép megoldások is – olvasható Kondás Elemér mérkőzés utáni nyilatkozata a kecskemetite.hu klubhonlapon. – Fontos győzelem volt ez a pozíciónk megtartása szempontjából, ehhez fantasztikus hangulat párosult a stadion búcsúztatásán.”

„Vártam, sajnos, hogy előbb-utóbb becsúszik egy vereség, mert amit eddig a játékosok mutattak, az több mint száz százalék – nyilatkozta a kecskemétieket irányító Bekő Balázs. – Felelősségem talán annyi lehet, hogy nem álltunk be sokkal jobban a kapunk elé védekezőbb stílusban. Az első félidőben ennek ellenére még nem működött rosszul a játékunk, de a szünet után már nem bírtuk el öt ember hiányát, nehezen is tudtam belenyúlni a meccsbe. A kiállítás után már értékelhetetlen volt a mérkőzés. Első ránézésre úgy tűnik, hogy Simon András sajnos súlyos térdsérülést szenvedett.”

HARC A BAJNOKI CÍMÉRT – A BAJNOKESÉLYESEK PROGRAMJA
DVSC (53 pont): Pápa (i), Újpest (o), PAFC (i), Honvéd (o)
Győri ETO (47 pont): Újpest (o), PAFC (i), Honvéd (o), Kaposvár (i), Mezőkövesd (o)

Azonos pontszám esetén a holtversenyt a következő mutatók döntik el sorrendben: 1. több győzelem, 2. jobb gólkülönbség, 3. több szerzett gól, 4. egymás elleni eredmények, 5. fair play rangsor, 6. sorsolás.