A Kecskemét vetett véget a Paks veretlenségének

2014.10.04. 17:57
A Kecskemét vette el a Paks veretlenségét (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában az eddig veretlen Paks hazai pályán kapott verést a Kecskeméttől. A magyar szinten jó iramú meccsen a Kecskemét biztosan nyert, csak a lefújás előtti pillanatban hozta szorosra a meccset a hazai csapat.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

MVM-PAKS–KTE 2–3 (Kovács G. 7., Haraszti 93., ill. Bebeto 5., Botka 61., Balázs 72.)

A meccs előtt a Paksnál abban reménykedtek, hogy egy újabb győzelemmel megerősíthetik helyüket az élbolyban, a Kecskemét pedig abban bízott, hogy az utóbbi idők jó sorozata kitart a Tolna megyei vendégjátékon is.

Egymásnak ugrott a két csapat, és mindjárt az 5. percben meg is született vezető gól, de némileg váratlanul a Kecskemét talált be. Varga szaladt el a bal szélen, Balázs beleért a labdába, amely eljutott a középen érkező Bebetóhoz, aki 4 méterre a kaputól a hálóba spiccelte a Kecskemét vezető gólját. 0–1

Még igazán ki sem örülhették magukat a vendégek, máris egyenlített a Paks. A 7. percben Haraszti végezte el a szögletet a jobb oldalról, a rövid sarokra érkezett Kovács Gábor, aki öt méterről a kapu közepébe csúsztatta a Paks egyenlítő gólját. 1–1

Támadásban maradt a hazai csapat, és a kilátogató nézők azt láthatták, hogy nagyon jó, élvezetes a meccs. A félidő hátralévő részében kisebb-nagyobb lehetőségek adódtak ugyan, de a zömmel paksi próbálkozás nem hozott sikert.

A második félidőben előbb az borzolta a hazai nézők kedélyét, hogy Könyves Norbert megsérült, és le kellett cserélni, majd az, hogy a Kecskemét átvette a játék irányítását, és ráadásul a vezetést is megszerezte. A 61. percben Balázs Zsolt húzta meg a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, középre adott, a labda elsuhant a lábak között, Botka viszont érkezett, és futtából a jobb fölső sarokba vágta a labdát. 1–2

A Paks ezután egyre több támadást indított, csakhogy amikor a védők már nem tudtak közbeavatkozni, akkor ott volt Tujvel, aki nagyobbnál nagyobb védésekkel adott tartást csapatának. Olyannyira, hogy a 72. percben növelni tudta előnyét a Kecskemét. Kapu előtti kavarodás után Kecskésről Balázs elé pattant a labda, a támadó pedig estében, 7 méterről, ballal a kapu közepébe gurított. 1–3

A hátralévő percekben úgy tűnt, már nem változik az eredmény, a vezetést taktikusan őrizte a Kecskemét, a Paksban pedig már nem maradt erő a változtatásra. Ennek ellenére az utolsó pillanatban Haraszti jó 20 méterről még megsuhintott egy lövést, amely a KTE hálójában kötött ki, de ez már csak szépségtapasznak volt jó. 2–3

Ezzel a Paks szép veretlenségi sorozata megszakadt, és már az is biztos, hogy a 10. forduló után nem találjuk a dobogón a Tolna megyeieket. A Kecskemét viszont gyenge kezdés után egyre jobb formába lendül, ez már az ötödik bajnokija egyhuzamban, amelyet veretlenül zár.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!