A piros lap döntött: a Paks négyet vágott a Pápának

2014.05.17. 15:56
Az első félidei kiállítás megpecsételte a pápaiak sorsát (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 29. fordulójának szombati játéknapján az MVM–Paks fölényes győzelmet aratott a Lombard Pápa ellen, így tovább folytatta jó sorozatát a bajnokság hajrájában. A 4–0-s végeredménnyel végződő találkozó első félidejében a vendégek 10 főre fogyatkoztak, így szinte esélyük sem volt a különösebb tét hiánya ellenére lelkesen futballozó paksi csapattal szemben.

Már a kezdő sípszó előtt volt miért tapsolni a hazai közönségnek: Simon Attila 200. NB I-es mérkőzésén lépett pályára, a csatárt egy emlékplakettel jutalmazták.

A Paks kezdett jobban, és már az első percektől uralta a találkozót, a 4. percben Bori szöglete után Kovács Gábor fejesét a léc hárította. A nem túl színvonalas első fél órát egy kiállítás zárta le, és egyúttal megpecsételte a vendégek sorsát: a középpályán Kulcsár buktatta Barthát, Vad II István játékvezető pedig azonnal felmutatta a piros lapot.

Emberelőnyben a Paks még inkább felborította a pályát, a fölény a 39. percben érett góllá: Bori emelte be a védők mögé a labdát, Könyves megelőzte őrzőjét, és ballal 8 méterről a léc alá lőtt. Szűcs tehetetlen volt. 1–0

A második félidőben már jóval kevesebbet kellett várni a paksi gólra: a 49. percben a nagy lövőkedvvel futballozó Bartha tisztára játszotta magát a 16-os bal csücskénél, majd szép mozdulattal, laposan a hosszú alsóba helyezte a labdát. 2–0

Ekkor már csak a különbség volt kérdéses, és a Paks ment is előre az újabb gólért: a 80. percben Bartha lövését Szűcs csak tenyerelni tudta, Szabó János lecsapott a labdára, középre passzolt, ahol érkezett Simon, és egy méterről a kapuba helyezte 18. bajnoki találatát – így továbbra sincs Paks-győzelem a szezonban Simon-gól nélkül. 3–0

Négy perccel később Heffler vitte be a kegyelemdöfést: bal oldali szabadrúgásánál minden pápai, köztük Szűcs is beadásra számított, de Heffler egy cseles lövéssel kilőtte a jobb alsót. 4–0

A Paks megérdemelten nyert ekkora fölénnyel is, és sorozatban ötödik mérkőzésén nem kapott gólt, de a piros lap egyértelműen meghatározta a mérkőzés sorsát.