A Honvéd Felcsúton sem nyert, ikszelt a Puskás Akadémiával

2015.03.14. 15:55
A Honvéd 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával Felcsúton a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A vendégek a 36. percben Bratislav Punosevac fejesével szereztek vezetést, a második félidőben a csereként beálló Tóth Balázs egyenlített. A Honvéd így továbbra sem nyert még ebben a bajnokságban idegenben.

NB I
20. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 1–1 (Tóth B. 77., ill. Punosevac 36.)
NB I
20. FORDULÓ

Eléggé visszafogottan kezdődött a találkozó, hiszen az első húsz percben csupán egy röviden hazapasszolt labda okozott izgalmat, amelyért Filip Holender és a hazaiak kapusa, Braniszlav Danilovics csapott össze, ütközésük után pedig mindkettőjüket ápolni kellett, sőt Holendert le is kellett cserélni, pedig ő kapott sárga lapot.

Az első kapura lövésig a 24. percig kellett várni, de ekkor sem okozott Kleinheisler László lövése túl nagy gondot Kemenes Szabolcsnak. Két perccel később Spandler Csaba bombázott a kapu fölé, de nagyjából ennyire tellett a hazaiak próbálkozásaiból.

Annál nagyobb volt a meglepetés a 36. percben, amikor egy bal oldali szabadrúgást végezhettek el a vendégek, s Hidi Patrik beívelése után Bratiszlav Punosevac bólintott 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába (0–1).

A négyperces hosszabbításban Zsótér Donát kapott sárga lapot egy kíméletlen belépőért, akit ezek után még a lefújás előtt lecserélt edzője. A szünetben újabb csere volt a hazaiaknál, mert Danilovics nem úszta meg maradandó sérülés nélkül a Holenderrel történt összecsapást, így a második félidőben már Lubos Hajdúch kocogott ki a hazaiak kapujába.

A Zsótér helyére beálló Lencse László vitt némi életet a felcsútiak játékába: ő még a hosszabbításban is lőtt egyszer kapura, az 55. percben pedig alaposan megtornáztatta Kemenest, de az eredmény nem változott. A hazaiaknál még Kleinheisler dicsérhető, de az ő lövését is fogta a kapus, míg a túloldalon, egy kontra során Prosser Dániel lépett ki ziccerben, de Hajdúch kapujából kilépve lábbal mentett előle.

A 77. percben megérett a hazaiak erőfeszítéseinek gyümölcse: egy bal oldali szabadrúgást ívelt be Kleinheisler, a labdát Tischler Patrik fejelte le a csereként beálló Tóth Balázs elé, ő pedig 16 méterről, bal belsővel a kapu jobb felső sarkába lőtt (1–1).

Bár a hosszabbításban Hidi eldönthette volna a találkozót, végül nem született újabb gól, mintha a csapatok is belenyugodtak volna a döntetlenbe.

1. Videoton FC 20 16 3 1 46–8 +38 51
2. MTK Budapest 20 14 6 30–19 +11 42
3. Ferencvárosi TC 20 11 5 4 30–15 +15 38
4. DVSC-Teva 20 10 5 5 27–14 +13 35
5. Paksi FC 20 9 7 4 31–19 +12 34
6. Diósgyőri VTK 20 9 7 4 31–24 +7 34
7. Kecskeméti TE 20 9 4 7 25–24 +1 31
8. Újpest FC 20 7 8 5 17–16 +1 29