A Videoton megszerezte az ezüstérmet, Horváth szépen búcsúzott

2016.04.30. 16:25
Az Újpest összeomlott a bajnokság végére (Fotó: Szabó Miklós)
A vendég Videoton a hazaiak kapusa, Balajcza Szabolcs kiállítása után a második félidőben három gólt rúgott az Újpestnek, ezzel a tavalyi bajnok az idény végén ezüstéremmel zárt.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Újpest–Videoton FC 0–3 (Nego 55., Tischler 76., Juhász R. 93.)
Kiállítva: Balajcza (30., Újpest)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Videoton azzal a tudattal utazott el Újpestre, hogy ha nyer, biztosan ezüstérmes lesz, ráadásul a lila-fehérek már nem a bajnoki hajrára koncentrálnak, hanem a Ferencváros elleni kupadöntőre.

Megzavarta kissé a fehérváriak készülődését az új edző, Henning Berg érkezésének a híre, talán ezért is kezdett jobban az Újpest: Enisz Bardhi hamar mesterhármasig juthatott volna, ha jobban koncentrál, Lencse László ziccerben pedig előállt élete egyik legrosszabb lövésével.

Az első fél óra végén újabb lendületet kapott a Videoton: Balajcza Szabolcs kissé fölöslegesen kezezett a 16-oson kívül, Szabó Zsolt pedig kiállította, teljesen jogosan. A Vidi azonnal támadólag lépett fel, ahogyan azt a kezdés után is várták tőle, de a szünetig helyzetig nem jutott.

Hanem a fordulás után már nem adott kegyelmet a fehérvári gárda: előbb az egykori újpesti Loic Nego pókhálózta ki a 16-os elől a jobb felső sarkot (0–1), majd a csereként beálló Géresi Krisztián sokadik jó passzát Tischler Patrik az ötösről már nem hibázhatta el (0–2).

A végére maradt még egy Juhász Roland-találat is (0–3): Horváth Ferenc szépen búcsúzott, csapata az idény végére remek formába lendült, jutalma azonban „csak" ezüstérem lett.