A DVTK ikszelt a Vidivel - lecsúsztak a dobogóról a fehérváriak

2014.06.01. 16:26
Rados többször is megmentette csapatát a góltól (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 30., utolsó fordulójában a Videoton hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a DVTK-val, így – mivel a Ferencváros 2–0-ra legyőzte a Paksot – lecsúszott a dobogóról a fehérvári együttes.

Egyértelmű volt a helyzet, a Videotonnak három pontra és a Fradi botlására volt szüksége a dobogó eléréséhez. Ha összejött volna a 3. hely, akkor az NB I történetének harmadik tiszta vidéki dobogója alakult volna ki (2009–2010 és 2011–2012 után – minden alkalommal a DVSC, ETO, Vidi hármas lépett a pódiumra, más-más sorrendben).

Nem is bíztak semmit a véletlenre a fehérváriak, a kezdőrúgás után azonnal nekirontottak a DVTK-nak, s bár Zé Luis és Álvarez sem találta el a kaput az első percekben, Rados így sem pihenhetett sokat.

A folytatásban is a Vidi nyomott, a gólt azonban kis híján a diósgyőriek szerezték meg, akik első helyzetükből betalálhattak volna. Futács emelkedett a védőinél magasabbra és berobbanva bólintott az ötösről, Calatayud hatalmasat repülve tenyerelte ki a léc alól a labdát.

A hatalmas diósgyőri lehetőség után újra átvette a meccs irányítást a Vidi, Nikolics kétszer is veszélyeztetett, de Rados, illetve a hatalmasakat mentő Abdouraman eszén nem tudott túljárni.

Az első félidőről sokat elmond, hogy a végére 13–4-ra vezetett a kapura lövésekben a Videoton.

A fordulás után is Rados volt a főszereplő, bár vélhetően nem pont úgy, ahogy szerette volna. Az 50. percben Stopira emelt középre, a DVTK kapusa pedig nagyon rosszul helyezkedett, és kis híján bevédte a gyengén szálló labdát, a kapufa hárított.

Küzdöttek a fehérváriak, de lecsúsztak a dobogóról (Fotó: Grnák László)

Miután a másik pályán megszerezte a vezetést a Ferencváros, lelassult a Vidi, és egy gyors kontra végén hátrányba is került. Egy jobb oldali lapos beadás után Futács Márkó gyönyörűen lépett ki Juhász mellett, majd tolt egyet a labdán, és 8 méterről elgurított a kifutó Calatayud mellett (0–1).

Hamar felálltak aztán a padlóról a fehérváriak, és jött az egyenlítés is nyolc perccel később. Zé Luis tette le a labdát Nemanja Nikolicsnak, aki átverekedte magát két diósgyőri védő között, majd a bal alsóba passzolt (1–1). A Videoton csatára ezzel beérte a góllövőlistán az éllovas Simon Attilát.

A végén még bőven akadtak lehetőségeik a hazaiaknak, de az újabb gól már nem jött össze, így maradt az 1–1, és mivel a Ferencváros 2–0-ra legyőzte a Paksot, lecsúszott a dobogóról a fehérvári együttes.

Gomes: Öt éven belül komolyan számolni kell a magyar csapatokkal

Bene még nem vágyik NB I-es kispadra, Szivics az edző

NB I
30. FORDULÓ

Videoton–DVTK 1–1 (Nikolics 76., ill. Futács 68.)

16. Kaposvári Rákóczi 30 4 7 19 21–54 –33 19
Azonos pontszám esetén a következő mutatók rangsoroltak: 1. több győzelem, 2. gólkülönbség, 3. egymás elleni eredmények