Kilenc emberrel taszította le az élről a Vasas a Videotont

2017.04.08. 17:44
Vinicius és Remili Mohamed párharca (Fotó: Koncz György)
A kilenc emberrel játszó Vasas a hosszabbítás perceiben szerzett góllal legyőzte a forduló előtt listavezető Videotont Felcsúton. Az angyalföldiek meglepték a fehérváriakat, akik gyorsan hátrányba kerültek, de még az első félidőben egyenlítettek. Az utolsó negyedóra piros és sárga lapokkal tarkított perceiben úgy tűnt, nyerhet a hazai csapat, ám a végén csattant az ostor, mert Murka betalált, így a Vasas versenyben maradt a bajnoki címért.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
VIDEOTON–VASAS 1–2 (Burmeister 45. – öngól, ill. Remili, 6., Murka 93.)
Felcsút, Pancho Aréna. V: Szabó Zsolt
Kiállítva: Lazovics (78.), ill. Hangya (78.), James (82.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Mindjárt a meccs elején támadóbban lépett fel a Vasas, amire számítani is lehetett, hiszen három csatárral álltak föl az angyalföldiek.

Egy darabig ez meg is lepte a Videotont, amely beszorult a kapuja elé. Nem ízlett a hazaiaknak ez a tempó, ezért egy rossz belépő után a Vasas veszélyes helyzetből jutott szabadrúgáshoz. A 6. percben Remili végezte el, aki 23 méterről szenzációsan csavart a jobb fölső sarokba. 0–1

A gól után átvette a játék irányítását a Videoton, beszorította ellenfelét, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

A félidő utolsó perceire magára talált a Vasas, és előbb Berecz Zsombor trafálta el a keresztlécet, majd ugyanő pár perc múlva alig lőtt fölé.

És ezt aztán a 45. percben biztosan nagyon bánta, merthogy egy szerencsétlen öngóllal egyenlített a Videoton. Suljic cselezgetett a tizenhatos bal oldalánál, végül tanácstalanul középre gurított, ahol öt Vasas-játékos állt. Ám ez is jó lett a Vidinek, mert Burmeister a saját kapujába bombázott. 1–1

A 60. perc környékétől egyre több veszélyes támadást vezetett a Vasas, egyszer Berecz nagy helyzetben majdnem a vezetést is megszerezte. A hazai közönség elégedetlenkedett is, mert ezekben a percekben úgy tűnt, újra vezetést szerezhet a fővárosi csapat.

Ettől aztán nem is állt távol például akkor, amikor Berecz irtózatos erejű lövése Kovácsik közreműködésével megint a kapufát találta el. Ennek ellenére az utolsó negyedórában felpörögtek az események. A rengeteg sárga lap után jöttek a „piros percek”, gyors egymásutánban kiállt a Vasasból Hangya, majd James, míg a Videotonból Lazovics.

Az emberelőnybe került Videoton támadott a győztes gólért, mégis a végig nagyon koncentrált Vasas örülhetett. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Murka 8 méterről lőtt, a labda megpattant egy védőn, eltalálta a kapufát, amely ezúttal már segített az angyalföldieknek, és három ponthoz segítette őket. 1–2

Így az izgalmas, változatos meccs végére kiderült, hogy a Videoton a Honvéd győzelme miatt elveszítette a listavezető helyét, a Vasas pedig jelezte, hogy nem mondott még le a bajnoki címről.

1. Budapest Honvéd 25 14 5 6 39–23 +16 47
2. Videoton FC 25 13 6 6 50–22 +28 45
3. Vasas FC 25 12 5 8 39–27 +12 41
4. Ferencvárosi TC 25 10 9 6 40–31 +9 39
5. Szombathelyi Haladás 25 10 5 10 32–34 –2 35
6. Paksi FC 25 8 11 6 29–27 +2 35
7. Újpest FC 25 7 11 7 36–37 –1 32
8. Mezőkövesd Zsóry FC 25 8 7 10 27–36 –9 31