Nem okozott gondot a Vasas a Videotonnak

2010.05.14. 20:58
Nemanja Nikolics indította el a fehérvári fiesztát (Fotó: Németh Ferenc)
A Soproni Liga 28. fordulójának nyitó mérkőzésén a Videoton hazai pályán könnyedén, 3–0-ra legyőzte a Vasast, így egy pontra csökkentette hátrányát a listavezető DVSC-TEVA-val szemben.

A találkozó előtt a hazaiak vezetőedzője, Mezey György tudatos, fegyelmezett futballt várt fiaitól, amivel reményei szerint a jó védekezéssel bíró, idegenben jól szereplő Vasas elleni akadályt sikerrel vehetik.

A párharc elején lassan kezdtek a csapatok, az első lehetőségecskére a 7. percig kellett várni, akkor sem volt szüksége bravúrra Végh Zoltánnak ahhoz, hogy fogja André Alves erőtlen fejesét.

A főleg a jobb szélen, Nagy Dániel révén próbálkozó Videoton beadások tömkelegével igyekezett feltörni a vendégek védekezését, ám az első negyedóra végéig ez nem hozta meg a várt áttörést.

A 16. percben Farkas I Balázs ívelése után azonban a lesre játszó védők miatt teljesen egyedül maradó Nemanja Nikolics előbb levette, majd a bal alsóba lőtte a labdát, megszerezve idénybeli 17. bajnoki gólját (1–0).

Bár Beliczky Gergő révén a vendégek villámgyorsan egalizálhattak volna (egy labdaszerzést követően lőtt kevéssel a jobb felső sarok fölé-mellé az MTK ellen triplázó támadó), a hazaiak fölénye folyamatosan nőtt, és beadásokkal, valamint szögletek sokaságával teremtettek veszélyt a Vasas kapuja előtt.

A nagy mezőnyfölény ellenére sem tudta azonban tovább növelni előnyét a Videoton, így a félidőre egygólos hazai vezetés mellett vonultak a csapatok.

A második játékrész kezdetén gyors lövésváltás után Nikolics megszerezte csapata, és saját maga második gólját: a nagyon aktív Nagy beadása után érkezett a szerb támadó teljesen üresen a 11-es vonal magasságában, majd futtából a bal alsóba lőtt (2–0).

MEZEY GYÖRGY FELEMÁS ÉRZÉSEI
 „Az eredmény ellenére játékban jó néhány hiányosságot mutattak játékosaim, amelyekről azonban nem beszélnék bővebben, hiszen gyengeségeinket nem szeretném elárulni. Értékes győzelmet arattunk, mert egy ellenálló Vasassal találkoztunk, de nem hiszem, hogy győzelmünk bármilyen hatással lenne a debreceniek holnapi teljesítményére. Kíváncsian várom riválisom újpesti fellépését” – nyilatkozta a mérkőzést követően Mezey György a bajnokit közvetítő Duna Televíziónak.

Gianni Dellacasa ekkor kettőscserével próbálta felrázni csapatát, újabb gólt azonban nem a Vasas, hanem a hazaiak szereztek: egy tűzijáték végén Sándor György második közeli próbálkozását már Végh sem tudta védeni (3–0).

A Vasas legnagyobb lehetőségére a 75. percig kellett várni, akkor egy védelmi hiba után Beliczky került helyzetbe, azonban hiába tekert kapura a kifutó Sebők Zsolt mellett, a visszaérő Marko Andics fejjel tisztázni tudott.

A hajrához érkezve a csereként beálló Sitku Illés szerezhetett volna kétszer is gólt, előbb azonban fejesét vágta ki a mezőnybe a gólvonalon helyezkedő Majoros Árpád, majd 14 méteres lövése szállt kapu fölé.

Bár az utolsó percekben Szakály Dénes, Lencse László és Sitku is növelhette volna a különbséget, maradt a 3–0-s hazai siker, amellyel a Videoton egy pontra megközelítette a szombaton az Újpest vendégeként pályára lépő DVSC-TEVA-t.