Parázs döntetlen a zöld-fehér rangadón

2011.05.15. 19:39
Hiába küzdött a Ferencváros, nem tudott nyerni Szombathelyen (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 29. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Haladás otthonában. A vezetést Iszlai Bence szerezte meg a második félidő elején a szombathelyieknek, majd Rósa Dénes egy távoli bombagóllal egyenlített. A mérkőzést mindkét gárda tíz emberrel fejezte be, Tóth Péter pedig büntetőt hibázott az első félidőben.

Az első félidőben a csúszós pálya kissé megnehezítette a csapatok dolgát, ennek következtében több pontatlanságot is láthatott a Rohonci útra kilátogató közönség. Rengeteget állt a játék az első játékrészben, parázs hangulatban indult a találkozó, több szabálytalanság is tördelte a játék ritmusát.

Az első nagy lehetőség a 17. percben adódott, a Ferencváros előtt: egy bal oldali beadás veszélyesen pattant Rózsa Dániel előtt, aki csak belekapni tudott, a védők pedig a gólvonalról mentettek.

A 19. percben aztán büntetőhöz jutott a Haladás: Csizmadia szabálytalankodott a tizenhatoson belül Nagy Gáborral szemben, a megítélt tizenegyest Tóth Péter azonban kissé flegma mozdulattal fölé emelte.

A 23. percben újra egy pontrúgás után veszélyeztetett a szombathelyi gárda: Schimmer Szabolcs mintegy 22 méterről tüzelt a sorfalba, a visszapattanó labdát kapásból vágta kapura, azonban az elment a Fradi kapuja mellett.

A 29. percben Sipos Norbert vállalkozott lövésre mintegy 20 méterről, kísérlete nem sokkal, de elkerülte a vendégek kapuját. A félidő végén még két Haladás-helyzetet jegyezhettünk fel: a 42. minutumban Halmosi Péter bal oldali beadása Rósa Dénesen pattant meg, a levágódó labda épphogy elment a kapu mellett, majd egy perccel később Tóth Péter fejelt fölé egy szöglet után hat méterről.

Az első játékrész küzdelmet és rengeteg szabálytalanságot hozott, gólt azonban nem, így 0–0-val vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után megszerezte a vezetést a Haladás: az 50. percben Balog Zoltán szabálytalankodott Halmosival szemben a tizenhatoson belül, így újabb büntetőt kapott a Haladás. Ezúttal Iszlai Bence állt a labda mögé, és higgadtan a jobb alsóba helyezett. 1–0

10 perccel később azonban egyenlített a Ferencváros: Rósa vezette a labdát a Haladás térfelén, azonban nem támadta meg egy hazai játékos sem, így a középpályás mintegy 24 méterről lövésre vállalkozott, lökete pedig a bal felső sarokban kötött ki. 1–1

Ezután a Haladás megpróbálta újra magához ragadni a vezetést, Iszlai fejelte középre a labdát, Ranilovic rosszul jött ki kapujából, Csizmadia azonban szögletre tisztázott. A 77. percben aztán emberhátrányba kerültek a hazaiak: Nagy II Gábor megkapta második sárga lapját is, így kiállította a játékvezető.

A 83. percben kis híján összehozott egy gólt a ferencvárosi védelem, Csizmadia adott haza röviden Ranilovicnak, aki az érkező Halmosi elől még becsúszva menteni tudott. A mérkőzés utolsó eseménye, hogy a 90. percben Marek Heinz és Rózsa összeakaszkodott a Haladás térfelén, a játékvezető pedig piros lapot adott az FTC támadójának, a szombathelyiek kapusa pedig sárgát kapott.

A jelenleg harmadik Ferencváros a döntetlennel még minden kérdést nyitva hagyott, hiszen az Európa-ligában való indulásért folytatott küzdelemben így csak egy ponttal előzi meg a negyedik DVSC-t, míg az ötödik Zalaegerszeg még szintén odaérhet a dobogóra, hiszen hátránya mindössze két pont, melyet az utolsó fordulóban ledolgozhat.

Az utolsó fordulóban a Ferencváros a Pápát fogadja, a DVSC a Haladást, míg a ZTE a sereghajtó Szolnok otthonába látogat.

„Az első félidőben nem játszottunk jól – vallotta be önkritikusan Prukner László, a Ferencváros szakvezetője. – Azt kaptuk a Haladástól, amit vártunk, egy agresszív, fegyelmezett, célra törő játékot, ennek meg is lett az eredménye. A szünetben megint át kellett szervezni egy kicsit a sorainkat, utána többet is kezdeményeztünk. Kár volt azért a második tizenegyesért, mert azt gondolom, hogy akkor már lélektani fölényben játszottunk, és talán erővel is jobban bírtuk volna a véghajrát. De megint csak az maradt számunkra, hogy mentünk az eredmény után. Hál' Istennek sikerült kiegyenlítenünk. Nagyon kellett volna számunkra a győzelem ahhoz, hogy a céljainkat elérjük, és a remény még megmaradt, de nagyon nehéz lesz a Pápa ellen.”

„Én sem örülök az egy pontnak, nem tudom, kollégám hogyan látta a mérkőzést, de szerintem nekünk ebben a találkozóban több volt – nyilatkozta Aczél Zoltán, a Haladás vezetőedzője. – És nem a kihagyott büntető miatt, hanem maga a játékunk és a helyzetek száma miatt, ráadásul kapura is veszélyesebbek voltunk. Rósa lövésén kívül nem is emlékszem, hogy kapusunknak akadt volna védeni valója. Ettől függetlenül a kiállítás kicsit visszavetett minket, akkor a Fradi nyomott ugyan, de komoly helyzetükre akkor sem emlékszem. Nem vagyok boldog, de büszke vagyok erre a csapatra, amely nagyon mélyről indult és most egy dobogós, a nemzetközi kupában kilépő csapat ellen, és finoman fogalmazva sem vallottunk szégyent.”