Sikerével feljött a Pápa a harmadik helyre

2009.10.24. 19:06
A nagy küzdelemből végül a hazaiak kerültek ki győztesen (Fotó: Havran Zoltán)
A Soproni Liga 12. fordulójában a Lombard Pápa hazai pályán 1–0-s hátrányból fordítva 5–1-re legyőzte a Nyíregyháza Spartacust. A találkozó mind a hat gólja fejesből született, a hazaiaknál Bárányos Zsolt, Alex – kétszer –, Bali Péter és Gyömbér Gábor, a vendégek részéről Andorka Péter volt eredményes.

A találkozó első lehetősége a mérkőzés előtt 14. helyen szerénykedő nyíregyháziak – egészen pontosan Andorka Péter – előtt adódott, a fordulót ötödikként váró pápaiak azonban fokozatosan átvették a kezdeményezést, és Heffler Norbert, valamint Bárányos Zsolt vezérletével több veszélyes helyzetet is kialakítottak. Azonban a vendégek kapusa, Vojinovics eszén egyikük sem tudott túljárni.

A mérkőzés előtti esőzések miatt a vizes talajon számtalan indítás vált hosszabbá a kelleténél, ám a 39. percben már ez sem gátolta az időközben ismét fölénybe kerülő vendégeket a vezető gól megszerzésében: kontratámadás végén Andorka Péter fejelt közelről a hazai kapuba. (0–1)

A második játékrészben felfokozottabb Pápát láthatott a mintegy 2000 fős publikum, és a hazaiak már a félidő második percében egyenlítettek: szabadrúgás után Bárányos volt eredményes. (1–1)

A lendületüket nem veszítő hazaiak továbbra is beadásokkal próbálkoztak gondot okozni a nyíregyháziak védelmének, ám a sok hiba miatt egy óra után továbbra is döntetlent mutatott az eredményjelző.

Nem úgy öt perccel később, szöglet utáni kavarodás végén a pár perccel korábban beállt Alex fejelt gólt, így már a hazaiak vezettek. (2–1)

Ettől – úgy tűnt – valami végleg megtört a vendégeknél, és bár Farkas révén még büntetőt is hibáztak a pápaiak, a hajrában nyolc perc alatt Bali, Gyömbér és Alex is fejelt egy-egy gólt, így a hazaiak kiütéses, 5–1-es győzelemmel zárták a találkozót, és a táblázaton feljöttek a harmadik helyre.